Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi kedvezményt és járulék...

Családi kedvezményt és járulékkedvezményt csak az egyik szülő vehet igénybe?

Figyelt kérdés
Nem a megosztásra gondolok, hanem hogy esetleg jár-e valamelyik duplán, mindkét dolgozó szülőnek, bár ha jól sejtem, gondolom, hogy nem, de hátha... ha a férjem vesz igénybe mindent, akkor úgy kapom meg a nettót a bérkalkulátor szerint, mintha nem lenne gyerekem?

jan. 12. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár duplán.

Vagy megosztod, vagy te, vagy ő, de nem jar duplán, az összeg ugyanannyi és alapvetően nem függ a fizetés nagyságától, fix összegű. Már a garantált bérminimummal is maximálisan ki lehet használni 3 gyerekre is

jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyerekre egy ellátás jár.
jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Csak az egyik szülő veheti igénybe. A párom veszi igénybe nálunk (ő jobban keres, kvázi több az adója), így én nem tudom igénybe venni.
jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3, nem kap többet attól hogy több az adója. Csak ha te egyáltalán nem keresel, akkor van értelme átadni.

Egyébként meg a keresetek közelítése miatt pont annak érdemes, aki kevesebbet keres.

jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!