Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Első gyerek után milyen...

Első gyerek után milyen ellátások (pénzbeli) járnak, milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk a párommal, de bejelentett munkahelyem még nem volt sajnos! Viszont sok helyen olvastam, hogy a Szakiskola munkaviszonynak számít amiből 2 is van, valamint a TB-met a helyi Önkormányzat állta nekem ami azt jelenti, hogy 2 éve már biztosított vagyok!

Mindezek után járhat nekem az első gyerek után a Gyes, Gyed, Tgyás? Vagy egyáltalán járna valami?



2012. aug. 1. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyes+családipótlék.
2012. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na most azért vagyok ezzel bajban,mert konkrétan sehol nem írnak arról,hogy mi elfogadott(mint munkaviszony-mint biztosítottságról) és mi nem...Már a Magyar Államkincstár honlapját is átfürkésztem,de semmi konkrét!

Valamint ahogy hallottam mostanában sok minden módosult,bár ebben nem vagyok jártas.

2012. aug. 1. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Gyedet akkor kaphatsz ha a szülés napján is még élő munkaviszonyod van.

Munkaviszony nélkül csak a gyes jár, hiába van meg a biztosított időd.

2012. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, legalább egy évet kellene dolgoznod a babavállalás előtt hogy GYED-re, TGYÁS-ra legyél jogosult.

Így csak a GYES-t kapod.

Csak biztosított voltál eü ellátásra,járulékot egyebet nem fizettek utánad. Én is szakiskolába jártam, egy évet sem számítottak bele. Az számít amit legoldogzol, és leadózol.

2012. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


E törvény alapján biztosított72


a)73 a munkaviszonyban (ideértve az országgyűlési képviselőt is), közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati jogviszonyban, bírósági jogviszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, hivatásos nevelőszülői jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állományú tagja, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagja, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona (a továbbiakban: munkaviszony), tekintet nélkül arra, hogy foglalkoztatása teljes vagy részmunkaidőben történik,


b)74 a szövetkezet tagja - ide nem értve az iskolaszövetkezet nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató tanuló, hallgató tagját -, ha a szövetkezet tevékenységében munkaviszony, vállalkozási vagy megbízási jogviszony keretében személyesen közreműködik,


c) a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanuló,


d)75 az álláskeresési támogatásban részesülő személy,


e) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó,


f) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó,


g)76 a díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében (bedolgozói, megbízási szerződés alapján, egyéni vállalkozónak nem minősülő vállalkozási jogviszonyban) személyesen munkát végző személy - a külön törvényben meghatározott77 közérdekű önkéntes tevékenységet végző személy kivételével - amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát, illetőleg naptári napokra annak harmincad részét,


h)78 az egyházi szolgálatot teljesítő egyházi személy, szerzetesrend tagja (a továbbiakban együtt: egyházi személy), kivéve a saját jogú nyugdíjast,


i)79 a mezőgazdasági őstermelő, ha a reá irányadó nyugdíjkorhatárig hátralévő idő és a már megszerzett szolgálati idő együttesen legalább 20 év, kivéve


1. az őstermelői tevékenységet közös igazolvány alapján folytató kiskorú személyt és a gazdálkodó család kiskorú tagját,


2. az egyéb jogcímen - ide nem értve a g) pont és a (2) bekezdés szerint - biztosítottat,


3. a saját jogú nyugdíjast és az özvegyi nyugdíjban részesülő személyt, aki a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte.

2012. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ketté kell venni a biztosítás kifejezést. Van egyrészt az a biztosítás, amit a fentemlített válaszoló belinkelt. Vagyis aki iskolás, gyes-en van stb....egészségügyi ellátásra biztosított. Ergo ellátnak a kórházban, betömik a fogadat. Aki nem biztosított, annak havonta kel fizetni 5ezer forint körül kötelezően, hogy esetleges baleset esetén ellássák, részesüljön pl. rehabilitációs kezelésben. Tehát ez a természetbeni ellátás.

A másik része amit az eddig befizetett járulékaid fényében kapsz, vagyis csak akkor, ha volt munkaviszonyod. Ez a pénzbeli ellátás Ilyen például a táppénz, terhességi gyermekágyi segély, és ide tartozik a GYED is.

Tehát folyamatosan biztosítottnak kell lenned, ha nincs munkaviszonyod most, akkor magad után kell fizetned hogy orvosi ellátást kapjál.

Ha van most munkaviszonyod,és volt legalább 1 év amíg járulék fizettél, adóztál, akkor jár a természetbeni eü ellátás, és a táppénz, GYED is.

2012. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkás képzés csak a nyugdíjba számít bele, de csak akkor ha nem voltál soha GYES.-es vagy GYED.-en, mert akkor már azt számítják. Szóval olyan nincs, hogy 4 éves szakmunkás meg a 3 éves Gyes-Gyedet is számolja, csak az egyiket.Tudtommal ez így van.
2012. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt két évben kell lennie 365 munkaviszonynak, hogy kapjál GYED.-et. A GYES és a családi pótlék alanyi jogon jár 28500+12200. Szóval inkább még menny dolgozni.
2012. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak GYES +családi pótlék jár havi rendszerességgel.


TGYÁS és GYED nem jár, mivel ezek esetében a fent kivesézett biztosításban eltöltött napokon kívül szükséges továbbá 180 bérezett nap (folyamatos/ jogosultságot megelőző), ami neked nincs.

2012. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat,sokat segítettetek!Sajnos legszívesebben mennék én dolgozni,ha lenne munkalehetőség,viszont ezt azért kérdeztem,ha netán véletlenül közbe jönne egy baba,amit még csak elméletben tervezünk...akkor tudjam mire számítsak!Még egyszer köszönöm minden válasz adónak!
2012. aug. 7. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!