Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedül nevelek 3 gyermeket!...

Esar kérdése:

Egyedül nevelek 3 gyermeket! A nagyobbik 20 éves de még nappali tagozatra jár! A kisebbek még kiskorúak. A 20 évesre tekintettel méltányossági kiemelt családi pótlékot kapok a kisebbekre a családi adókedvezmény ilyenkor mennyi gyermek után jár?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A létszámba 3 gyereket számolhatsz, de pénz csak a kettő kicsire jár, a 20 évesre nem, ha felsőoktatásban tanul. Vagyis 2x206.250 Ft-ot tudsz igénybe venni, vagyis havonta 66 ezer Ft-ig vagy adó-és járulékmentes.
2015. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első jól írja!
2015. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem felső oktatásban, csak technikumot végez nappali tagozaton!
2015. dec. 7. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi csp-t kapsz rá, annyit mint a két kisebbre? Mivel kapsz utána csp-t. én úgy gondolom, hogy lehet, hogy jár a havi 99 ezer, de én azt mondom, hogy kormányhivatalban v. NAV-nál kérdezd meg. NAV ügyfélszolgálat a legbiztosabb szerintem. 1-es voltam.
2015. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

olyan, hogy méltányossági kiemelt családi pótlék, nem létezik.


Ha ebben a tanévben tölti be a 20. évet, akkor amíg családi pótlék jár utána, addig jár a családi kedvezmény is.

2015. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
17000 ft csp kapok a két gyerekre a nagykorú miatt!
2015. dec. 7. 21:56
 7/9 A kérdező kommentje:
De létezik, épp ma kaptam meg a határozatot róla!
2015. dec. 7. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs méltányossági, nincs kiemelt, pláne nincs kiemelt méltányossági, hidd el.


Amit te kapsz, pont azt kapja gyermekenként minden egyedülálló, három gyermeket nevelő gyermekenként.


Ha havi 34ezret kapsz, a azért van, mert a nagy után családi pótlékra már nem vagy jogosult, de a gyermekek számánál figyelembe vehető.

Ebben az esetben a családi kedvezmény is így jár, két gyermekre kapod a három gyermeke összeget, havonta 2×206.250 ft-t. (nettó 66)

2015. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Igen, úgy van, ahogy az előttem lévő írja. Ha 17 ezer /gyerek csp-t kapsz, vagyis havi 34 ezret, ugye 2 gyerekre, akkor a családi adókedvezmény is ugyanúgy jár, vagyis a létszámba beleszámítják a 20 évest, de nem érvényesíthetsz rá kedvezményt.

Vagyis havi 66 ezer Ft kedvezményt tudsz érvényesíteni maximum. Szerintem ez is jó, hiszen ha nem számolnák bele a létszámba a 20 évest, akkor havi 20 ezret tudnál csak érvényesíteni. Persze függ attól is, mennyi a bruttód.

2015. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!