Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlék, kinek jár az...

Családi pótlék, kinek jár az "egyedülálló" összeg? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval van új párom, az igaz h még ennek ellenére is az "egyedülálló" összeget kapom meg? Mert nem vagyunk se házasok se élettársak (illetve hát nem egy a lakcímünk)


Illetve ha babát várnék az új páromtól de mivel nem egy a lakcímünk így ha megszületik a pici akkor rá is az "egyedülálló" összeget kapom meg?



2016. jan. 13. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha én együtt élek valakivel, akkor NEM vagyok egyedülálló.
2016. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hivatalosan tudod rá a pontos választ vagy sem?!

Újat nem mondtál ezzel...

2016. jan. 13. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik, ha nem, nem vagy egyedülálló. Együtt élsz valakivel.
2016. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem az a sz**os 500 ft összeg különbség érdekel.... Hanem az h ha be megyek a hivatalba és mondom h nem vagyok egyedülálló de van egy párom akivel nem lakunk együtt, akkor így sikerül e elintézni a papírt. Vagy legyintenek rá mivel nem vagyunk házasok/élettársak így csak az egyedülálló összeget tudják folyósítani.

Érti?


Szóval légyszíves az írjon aki már volt ilyen helyzetben vagy tudja h ez h zajlik :)

2016. jan. 13. 11:48
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

Egy lakcímen vagyok a gyerekem apjával,de egyedülálló családit kapok.Le lehet büntetőjogi felelősségedben nyilatkozni,hogy nincs köztetek kapcsolat.Azóta én a gyerekkel már nem lakom ott,de a lakcímünk ott van.

Anyám húgom után egyedülállóként kapta,mert azt mondta egyedül neveli,az apja a gyereknek nem él ott.Aztán évekkel később egy másik ctesómmal való probléma esetén anyu úgy nyilatkozott,hogy a párja bla bla bla,na most fizetheti vissza 3 évre a családi pótlék különbözetet.

2016. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha van partnered, nem vagy egyedülálló, akkor sem, ha nem együtt éltek és nem azonos a lakcimetek. Ezt már nagyon sokan kérdezték és válaszok is érkeztek rá.
2016. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez szerinted nem válasz a kérdésre (egyébként az), de havi 300 forintért és nem akarnék a bíróságon vitatkozni az állambácsival, hogy épp rendszeresen dugtam-e a Jóskával vagy sem, lakcím ide vagy oda. A gyerekem apjával mi együtt vagyunk, de nem vagyunk házasok és papíron nem egy lakcímen vagyunk. Megkérdeztem az igénylésnél, azt mondták, ez párkapcsolat, nekem is így logikus.
2016. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na az előbb voltam bent, utána kérdeztem :)


Szóltam h meg szeretném változtatni h már nem vagyok egyedülálló.

Azt mondta rendben, itt van egy nyomtatvány töltsem ki h mikortól s h kivel vagyok ÉS lakcím kártya.

Ohh mondom hát mi nem lakunk együtt nem vagyunk házasok, nem is egy a lakcímünk.


Azt mondja h hát akkor addig kapom amit eddig az "egyedülálló" összeget...


Érdekes :/

2016. jan. 13. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg nincs gond belőle...
2016. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy fura hibája a rendszernek. A te esetedben kérik, hogy igazold, hogy már nem vagy egyedülálló, de nem tudod, mert nem egyezik a címetek.

Viszont, ha van egy pár, de nem egy a lakcímük (de attól még együtt vannak, együtt is élnek), és gyerekük születik, nem számít egyik szülő sem egyedülállónak (csp szempontjából sem), és tőlük a kutya nem kéri, hogy igazolják, hogy együtt vannak.

De gondolj bele, ha a babátok megszületik, nem mondhatod, hogy egyedülálló vagy, amikor nem is, hiszen ketten nevelitek. Ebből később lehet még gondod. Szerintem kezdjetek valamit a lakcímmel, úgy is jó, ha a tartózkodási helyetek azonos, azt is elfogadják.

Mondjuk nevetséges, hogy még neked kell bizonygatni valamit ahhoz, hogy ők kevesebbet küldjenek, mint eddig, de így van. Nálunk is ez volt, csak mi összeházasodtunk, és az anyakönyvi kivonat másolatának beküldése után már képesek voltak megoldani a problémát. De az ügyintéző még közölte velem, hogy igazából, ha eddig is együtt éltünk, akkor már eddig sem járt volna nekem a plusz pénz. Elmennek a fenébe, én direkt megkérdeztem, amikor összeköltöztünk, hogy mi legyen, és akkor meg azt mondták, hogy valamivel alá kell támasztanom a dolgot, különben addig-addig fognak hiánypótlásra felszólítani, amíg a végén fel nem függesztik az ellátást.

2016. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!