Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tudok igényelni családi...

Tudok igényelni családi pótlékot? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Most 20 éves vagyok, 17 éves koromban derült ki (van róla papírom), hogy alapvető élelmiszerekre vagyok allergiás, akkor még nem tudtuk, hogy emiatt emelt családi járt volna így nem igényeltük. Mivel elvileg ez tartós betegségnek számít elvileg 23 éves koromig járna a családi ha kaptam volna 18 éves koromig. Így hogy 3 évvel ezelőtt már volt papírom tudom igényelni a családit? Esetleg visszamenőleg is megkapnám a plusz összeget? A válaszokat előre is köszönöm :)

2016. márc. 5. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

ha nappalin tanulsz akkor még igényelheted, persze akkor ha elmész orvoshoz, újra megcsinálják a vizsgálatokat és a szakorvos ad papírt az emelt csp-ről, amit kormányablaknál tudsz leadni. max 2 hónapra visszamenőleg kérheted, de csak attól a naptól mikor az orvos kiállítja a szakvéleményt, ami ugye még nem történt meg, szóval nem kapsz visszamenőleg semennyit.

23 éves korodtól pedig adókedvezményt tudsz majd kérni az allergiádra, már ha olyanokra vagy amik tartós betegségnek számítanak :)

2016. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 5. 22:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Nappalin tanulok pont 23 éves koromig még :)
2016. márc. 5. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!