Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi adokedvezmény. Férjem...

Családi adokedvezmény. Férjem 25% gyerektartást fizet. Ha a közös gyermekünkre havonta igénybeveszi az adokedvezményt, akkor annak az összegéből is levonódik a 25%?

Figyelt kérdés
Magzatra ill a születés után most fogjuk érvényesíteni az adó bevallásban. De bem tudom, hogy idén kérje e havonta.
2017. jan. 6. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Te neveled a gyereket és a férjeddel elváltak útjaitok ha jól ertem, mivel gyerektartást fizet. Szerintem adókedvezményt csak a háztartásban nevelt gyerek után lehet igénybe venni. Tehát szerintem ő nem is veheti igénybe, ha te neveled...ha meg mégis igénybe veheti, ezt amúgy sem kellene átengedned neki, miért nem te veszed igénybe? Vagy majd a 25%-on felül, minden hónapban pluszban oda szándékozik neked adni az adókedvezményt is (merthogy az a gyereknevelés miatt van)???
2017. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, bocs.

Előző házasságából van egy nagy lánya, utána fizet gyerektartást.

Nekünk van egy közös. Csak ha a fizuja végösszegéből vonják a 25%-ot, akkor a nagy is 'kap' abból, ami a kicsi után nekünk járna. Gondolom én

2017. jan. 6. 09:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól értelmezte, első. A kérdező az új kapcsolat, épp terhes és az előző kapcsolatból született gyerekre fizet a párja.

Igen, kérdező, a nettó bér 25%a a tartásdíj, így az adóból kis fizeti. Egyosszegben igenyelve nem kell abból külön fizetni

2017. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, marad a visszaigénylés. Koszi
2017. jan. 6. 09:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha te igenyled, akkor semmi esetben se számít bele
2017. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor meg nem tudjuk érvényesíteni. Vagy igen, mert egy gyerek után még nem nagy összeg? Én még csed - en vagyok.
2017. jan. 6. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs, tényleg félreértettem. Igen, vagy egyösszegben igénylitek, vagy te veszed igénybe, így az egész nálatok marad.
2017. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 ezer forintról van szó.

Ha nem nagyon mini a cseded, abból is vonnak ennyi adót, hogy igényelhesd.

2017. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!