Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A német családi pótlék elválta...

Alekosz123 kérdése:

A német családi pótlék elváltaknak is jár?

Figyelt kérdés

A téma adott. Volt egy házasságom abból van két kiskorú gyerekem. A gyerekek az Exemnél vannak elhelyezve.

Most élettársi kapcsolatban élek, vele van egy közös gyerekünk.

Az exem is jelenleg élettársi kapcsolatban él. Nekik is van egy közös gyerekük.

Ha Németországban munkát vállalok, és 183 ledolgozott nap után igénylem a csp. különbözetet.

1.Jár-e az nekem úgy, hogy az ideiglenes lakcímünk egyezik, az állandó viszont nem.(albérletben lakunk ide szól az ideiglenes címünk mindhármónknak, több éve)

2.a volt házasságomból lévő 2 gyerekre is lehet igényelni?

ha igen:

Az Exem-nek, vagy nekem?


2017. jan. 15. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
sajat gyerekedre akkor is igenyelheted, ha nincs veled (ergo te kufoldon vagy, o otthon), nevelt gyerek utan, ha egy kozos haztartasban eltek. De tavaly ota adoszam koteles az igenyles, a gyerekeknek is kell rendelkezniuk nemet adoszammal, mint ahogy neked is, tovabba szukseged van bejelentett lakcimekre, bejelentett munkara (ehhez munkaltatoi igazolas), szamlaszamra...stb...
2017. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja igen, afelett elsiklottam, hogy elvalltatok, bocsanat. Ekkor szerintem az igenyelheti, akinek a haztartasaban elnek a gyerekek.
2017. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elváltak, tartósan külön élők esetében alapvetően azt illeti a német családi pótlék, aki a gyerekeket saját háztartásában neveli. Vagyis a Te esetedben az exedet. De a Te támogatásodra szükség van, mivel az adataid és igazolásaid is kellenek. Ha nem adod ki, ami által ő akkor nem tudja megigényelni, akkor akár jogi úton is behajthatja rajtad a papírokat, adatokat.


Ha még közös a lakcímetek az ex-szel, akkor Te igényelheted, de azt ne felejtsd el, hogy azért a gyerekeket ő neveli, a családi pótlék a gyerekekre fordítandó.


Toávvi tudnivalók: Német családi pótlék elváltaknak is jár: [link]


A jelenlegi kapcsolatban a gyermek édesapja Te vagy, ezért Te vagy a jogosult, de javasolt az ideiglenes bejelentett lakcímet megadni a Familienkasse felé.


A német adószám nem kötelező a Magyarországon élő gyerekek esetében, mivel ők se nem élnek tartósan Németországban, ott nincs bejelentett lakcímük, se nem adókötelesek Németországban, mivel ott jövedelmük nincs (hacsak nincs pl. valami ingatlantulajdon a nevükre írva, amelyet kiadnak bérbe, és az a jövedelmük adóköteles).

2017. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!