Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Gyerektartás fizetése, szerint...

Gyerektartás fizetése, szerintetek? Nem egyszerű.

Figyelt kérdés

Volt élettársam 2017 márciusában hagyott el,saját bevallása szerint 2016 január óta megvan neki az a új kapcsolata aki miatt most elhagyott.

4 évés a kisfiúnk. Megegyeztünk,hogy nem kér gyerektartást,annyiszor látom a gyereket amennyiszer akarom,költsek rá,gyűtsek neki stb stb...tehát rám bízza az anyagi részért,de ő nem kér gyerektartást.

Még 1 hónapig nálam laktak,mert nem volt hová menni,albérletek nagyon drágák és gyerekkel szinte sehova se mehetsz....szóval 1 hónap múlva 50 km távolságba költöztek,az új élettársa új építésű házába,ami még nincs kész teljesen,de alakul.

Mondanom se kell,az annyiszor látom a gyereket amennyiszer akarom része már meg is dőlt.

Azóta két hónap telt el,háromszor tudtam a fiamat elhozni hétvégékre,mert én meg úgy dolgozom,hogy nem minden hétvégém szabad. Hétközbe meg ugye oviba van a gyerek,50km távolságba.

Nem tudom jobban teljesíteni én a részemet a megállapodásunkból,mint,hogy mindent magadok a gyereknek amikor velem van,sok helyre elviszem őt,sokmindent megkap és már megkaptam volt páromtól,hogy majd ezek miatt szeret csak hozzám járni a gyerek. Ruhákat is vettem neki egy kazallal,de azt már az előtt is mielőtt elhagyott,szóval szerintem az a mennyiség egész évre elég a gyereknek,ha mást nem vesznek neki akkor is. Gyűjtök is neki pénzt,minden hónapba,és a babakötvény mivel az én nevemen van,azt is én fizetem,ez mondjuk nem túl nagy összeg,évi 60 ezer forint,mert az után már nem éri meg befizetni. Szóval én úgy érzem mindent eddig teljesítettem és még csak 2 hónap telt el mióta nem vagyunk együtt,de már megkaptam.......hogy szeretné azt is ha gyerektartást is fizetnék ezentúl.....

Erre én nagyon bepöccentem,mert tudom,ha pénzt adnék neki,az nem a gyerekre menne,hanem az új házukba valamire....

Nekik is két keresetük van,mint nekünk volt amíg együtt voltunk,ő hagyott el engem,ő csalt több mint egy éven keresztül,ő vitte 50km-re a fiamat,nekem az is költség páldául,hogy hozom viszem őt autóval az minden alakalommal 200km.

Szóval,most egyenlőre megint megbeszéltünk mindent,de tartok tőle ez nem fog így maradni sokáig. Szóval ha egyszercsak beadja a keresetet gyerektartás után,mire számíthatok?

De csak simán tanácsokat is elfogadok,ha valamiben tudtok esetleg segíteni amit nem jól csinálok,vagy csináltam.

/egy 43 éves apuka/



2017. jún. 3. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Bepoccentel mert fizetned kell ?? Huztal volna gumit!

Tudod a gyereknek nem csak ruhara kell kolteni!


Furdik, mosni kell a ruhait, mosogatni a tanyerjait, tehat vizszamla itt kapasbol tobb, mososzer tobb fogy, futeni kell a gyerekre, villanyt hasznalja, aramot hasznalja, stb stb erre nem gondolsz ?


A ruha a legkevesebb ami kell!


Egy 4 eves gyerek tudod mennyit koszol ?? Mostal eletedben ? Tudod mennyibe kerul olyan mososzer ami ki is viszi a foltot ?

Egy eveshez mennyi tanyer kell ? Tudod mennyi viz fogy a mosogatassal ?


Vitamin! Tudod mennyi egy uveg Vigantol ? Gyogyszer ha beteg ?

Etelek, itt nem csak a gyumolcs, hanem alap elelmiszerek? Olaj? Ha szereti a bundaskenyeret elmegy egy uveg jo minosegu olaj, tudod mennyibe kerul ?


Ha birosagra mentek, a fizud kb 25 % at fizetned KELL min. 18 evig, ez van !

Undorito a hozzaallasod, sajnalom a gyereket!

2017. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha beadja a kerelmet akkor meg is itelik, mivel kotelezo. A lathatas utikoltseget meg neki kell allni.
2017. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, rossz helyre írtál, itt majd jönnek a véranyák, akik szétszednek, hiszen egy anyának minden jár, minimum havi fél milliót kéne neki adni, emellett mosni-főzni-takarítani és a hét hét napjából legalább tízet a gyerekkel tölteni...


első, normális ember, még ha gyerek is, egy étkezésre maximum kettő darab tányért koszol, és mivel óvodásról van szó, ez is maximum naponta kétszer...egy üveg vigantol meg bizony kemény 210 forint, hatalmas összeg, tudom...és egy 4 évesnek bizony csak a téli időszakban van szüksége arra, hogy ezt az óriási összeget rá költsék.

2017. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Ráadásul te valamit rosszul csinálsz, ha azt a max két szelet bundáskenyeret amit egy 4 éves megeszik egy liter olajban sütöd ki..
2017. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen,az első válaszoló akár lehetne a volt élettársam is. :)

Mint leírtam,nem szűkölködnek anyagilag,nem kenyérre kell,viszont a házukat nem én akarom befejezni.....

Ha az utaztatás neki kell állni akkor meg alig maradna a gyerektartási összegből. 200km összesen 14-15 liter bezni minden alkalommal,hát akkor még 1-2 órára is el fogom hozni a gyereket,vagy hozzák ők. :)

2017. jún. 3. 14:59
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja és az elsőnek még annyit hozzátennék,hogy sokkal több mindent felsoroltam,hogy mit adok én a gyereknek mint amennyi lenne a gyerektartás. Te vagy undorító,mert mert írásodból kiderül,hogy te magadra költenéd és nem a gyerekre a gyerektartási összeget.
2017. jún. 3. 15:10
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

megítélni ha kéri, megfogják a gyt-t, ezzel nem tudsz mit tenni. De amit veszel neki, azokat a számlákat tedd el, nehogy még képes legyen visszamenőleg is kérni... így tudod bizonyítani, hogy te 'költöttél' a gyerekre.

Megmondhatod, hogy perelhet gyt-ért, akkor te viszont ragaszkodni fogsz, hogy ők intézzék el a láthatást, mert ő költözött el, így az ő felelőssége biztosítani azt. És a gy-t kívül semmi maradandó dolgot ne vegyél. Oké, 1-1 cucc belefér, de ne vásárolj be, azért gondolom csak felöltöztetné ő is, nem kéne neki hiányt szenvednie, csak így kénytelen lenne az asszony megvenni, így arra menne a gyt, amire van.


és nem egy nőgyűlölő hapsi vagyok, hanem egy 26 éves gyerekjólétis kisgyerekes nő, aki látott már sokmindent...

2017. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Közös felügyelet fel sem merült benned?

Neadj'az hogy te gondozd inkább az élettársad helyett?


Ha kételkedsz abban, hogy megfelelően ellátná, rá költené a pénzt, ez lenne a helyes döntés!


Eleve megakadályozhattad volna a költözést.

Mivel már ott laknak és onnan fogja intézni a pert, így az utazási ktgtérítés bukta.

Mert az csak akkor jár, ha az ítélet UTÁN költözik messze.


Fordulj ügyvédhez!

2017. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
A gyt-t tekintve nem lehet abban megállapodni hogy pl ennek fejében te utalod az óvodaköltséget, számla ellenében a gyogyszer/vitamin összegét, vagy hasonlo? Szoval hogy ne az anya kezébe kelljen házfelujitásra.
2017. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem fogok ügyvédhez fordulni,mert csak tanácsokért jöttem,hátha mond valaki valami okosat,vagy járt már így valaki stb,én a gyereknek a legjobbat legtöbbet akarom adni,de nem úgy látom,ha én az anyjának pénzt adnék az jó megoldás lenne. Amíg velem volt se volt kevesebb fizetésünk mint amennyijük most van,sőt. Viszont most van egy háromnegyed kész házuk,amit nem szeretnék részben én befejezni. Mert,hogy nem a gyerekre fordítaná az olyan biztos,mint ahogy ezeket a sorokat írom. Inkább én gyűjtöm neki. Amúgy meg papíron minimál béres vagyok,amit nagyon is jól tud a gyerek anyja,beviszem a közüzemi számlákat és még a megélhetésem is veszélybe kerül....azt fogják mondani rá. :)
2017. jún. 3. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!