Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A gyermektartásdíj mértékét...

A gyermektartásdíj mértékét hogy lehet változtatni?

Figyelt kérdés

4 éve elváltam. Van egy 15 éves lányom, aki után 20 ezer Ft gyerektartásdíjat kapok az exemtől. A váláskor a megegyezés elég nehéz volt. A bírónő azt mondta, hogy 2 év után kérhetem a tartásdíj emelését. A gyerek apja 200-300 ezer Ft közötti fizetést kap ki havonta.

Mi a menete az ügynek?

Mennyi tartásdíj lenne reális?



2017. aug. 17. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Előbb az apukaval lenne érdemes beszélni, hátha hajlandó lenne emelni vagy beszallni a koltsegekbe.

Hivatalosan egy beadványt kell írni, amiben megindoklod,hogy miért kéred az emelést. Ha a gyerek költségei nem emelkedtek nem valószínű, hogy megadjak.

Az apa jövedelme nettó?

2017. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, nettó jövedelem. A gyerek költségei növekedtek (kamaszkori dolgok, szemüveges lett, fogszabályzós lett stb.), amit én jeleztem felé, de nem akart beszállni a költségekbe, ő még mindig úgy gondolja, hogy még sok is az a 20 ezer Ft havonta. A beadványra van valamilyen formanyomtatvány? Vagy ügyvéd nélkül ne is próbálkozzak?
2017. aug. 17. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

MEgpróbálhatsz beszélni az apával, de még ha meg is tudtok egyezni, akkor is a bíróságon kell indítani eljárást a tartásdíj összegének megváltozatására, ugyanis csak akkor tudod kérni töle ezt az összeget, ha hivatalos határozat van róla.


A tartásdíj mértéke több mindentöl függ, de egy gyerekre a nettó jövedelem 15-25 %-a közti a szokásos összeg, kivéve, ha ez irreálisan sok egy gyerekre.

Nálad ez (200ezerrel számolva) 30 és 50 ezer közti összeg lehet, de ez nem kötelezö érték.

2017. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmilyen formanyomtatvány, menj be a bíróságra az ingyenes tanácsadásra, és ott segítenek megírni a beadványt szabályos formában.


Ügyvéd szintén nem kell, viszont nem árt, ha a gyerek havi költségeit összeszeded (kaja, bérlet, ruhaköltségek, stb), mert ezzel alá tudod támasztani az igényed jogosságát.

2017. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van még ilyen, hogy ingyenes tanácsadás? Én úgy tudom, hogy pár éve eltörölték, és csak akkor ingyenes, ha halmozottan hátrányos helyzetű vagyok.
2017. aug. 17. 09:48
 6/10 ede1219 ***** válasza:
100%
Elsétálsz a helyi bírságra, ha pesti vagy akkor a Markó utcába a PKKra, és van ingyenes tanácsadás, mindent elmondanak részletese -tudomásom szerint ügyvédbojtárok, tehát értenek a joghoz-, még a beadványt is elkészítik.
2017. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. aug. 17. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
a bíróságon kell kezdeményezni és egy újabb tárgyalást fognak kitűzni gyermektartásdíj felemelése miatt. Mindenképpen érdemes ezt megcsinálni, mert valószínűleg minimum duplájára fogják emelni, ha hivatalosan be van jelentve.
2017. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Ez egyáltalán nem biztos, utolsó. Nem derült ki, hogy apukanak van e másik gyereke esetleg az új kapcsolatból, igénybe vesz e rá csaladi adokedvezmenyt, mióta keres ennyit. ...
2017. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
kell lennie ingyenes tanácsadásnak, sőt idéntől már a családsegítő és gyerekjóléti központoknak is kell jogi segtséget nyújtani (általában havi 2x van náluk ügyvéd vagy jogász, előre be kell jelentkezni). Mindenképp fognak emelni szerintem, és valóban érdemes a számlákat összeszedni
2017. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!