Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Teljesen árváknak milyen...

Teljesen árváknak milyen állami támogatások járnak?

Figyelt kérdés
Eddig csak fél árva voltam, de mostmár teljesen árva vagyok, mindkét szülőm elhunyt. Az árvaságit eddig is kaptam, de ezen kívül jár még valamilyen támogatás a teljesen árváknak? Illetve most vettek fel egyetemre, 19 éves vagyok..a családi pótlék fog még járni az egyetemi éveim alatt?
2017. aug. 31. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az egyetem alatt nem jár családi pótlék. Okj-n pl jár.
2017. aug. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg két szülő halála esetén 60% lesz az addigi 30, tehát duplája annak, amit eddig kaptál. Kérdés az, hogy mivel már 19 vagy, ez vonatkozik e rád. A törvény szerint 25 éves korig jár, ha nappali tanulsz, de nem tudom, hogy akkor is igy van e, ha már nagykorú voltál, amikor a másik szülőt is elvesztetted. A nyugdijfolyositot lenne érdemes felhivni
2017. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Családi nem fog járni, de dupla árvasági igen. Barátnőm is megkapta 25 éves koráig, míg befejezett minden szakot. Ezen felül az egyetemek biztosítanak szociális támogatásokat a hallgatóknak, amiről év elején kell nyilatkozni. Ennek összege jóval magasabb, mint a csp. Az én időmben (ezelőtt 9 éve), én nagycsaládosként havi 28.000 Ft-ot kaptam szoctámként, nem tudom azóta mennyit változott a rendszer. Érdeklődj utána az egyetemen. Ha pedig jól tanulsz, tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz. Érdeklődhetsz annál az önkormányzatnál, ahová a lakcímed szól és megpályázhatod a Bursa hungaricát (azt hiszem még mindig van), ez is pár ezer ft havonta, nekem anno 5-8000 volt. Ha minden kötél szakad és sehogy sem megy, ott van a diákhitel. Nem olyan rossz, mint beállítják. Én is törlesztem és nem halok bele, de ha nem lett volna bizony-bizony nem fejezhettem volna be az egyetemet, max most 30 éves fejjel.
2017. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Újra meg kell igényelned az árva ellátást, mert nem automatikusan jár "dupla", hanem megállapítják a 2. szülő elméleti nyugdíját és annak a 60 %-a fog járni. Csp nem jár felsőfokú oktatási intézményben tanulónak :(
2017. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!