Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az emelt összegű családi...

Az emelt összegű családi pótlékról mit tudtok?

Figyelt kérdés

Gyermekemnek a gerinc betegsége miatt adott a szakorvos egy igazolást, ezzel a Magyar Államkincstárnál igényeltem emelt összegű családi pótlékot. Számunkra ez egy nagy segítség, mivel a gyermekemet egyedül nevelem.


A szakorvos azt mondta hogy, amikor megkapom a Magyar Államkincstártól a határozatot, ezzel az Önkormányzatnál igényeljek közgyógyellátást, mivel gyógyászati segédeszközre is szükség lesz.


A Magyar Államkincstárban meglepődtem, amikor (a morcos, szűkszavú) ügyintéző közölte, hogy a gyermekem kapni fog egy "plasztik kártyát" amelyikkel ingyen tud utazni a BKV-n.


Ezen kívül, az ügyintéző mást nem akart mondani, lekezelő stílusban lekoptatott.


Kérdezni szeretném, tudja-e valaki, hogy ezt a "plasztik kártyát" mikor és hogy kapjuk meg? Szükséges-e hozzá a gyermek fényképe? Mennyi ideig érvényes?


A felsoroltakon kívül (közgyógyellátás, utazási kedvezmény) az emelt összegű családi pótlékhoz, jár-e még valamilyen kedvezmény, amelyikről nem tudok?


Mivel a betegség legalább két éve fennáll, kérdeztem az ügyintézőtől, igényelhetem-e visszamenőleg 6 hónapra az emelt összegű családi pótlékot. Azt válaszolta, hogy nem, mert visszamenőleg csak 2 hónapra lehet igényelni. Ez valóban így van?



2017. okt. 12. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár valóban tapló volt ,de így van amit mondott . Írok privatban.
2017. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A plasztik kártya ingyenes utazásra jogosítja a tulajdonosát, illetve egy kísérőjét (családtag) érvényessége a szakorvosi igazolás érvényességével azonos.

A tulajdonos személyi igazolványa kell hozzá használatkor.

A közgyógyhoz nekünk a gyerekorvos adott igazolást. Kormányablaknál intéztünk mindent.

2017. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kártya utazási kedvezményt ad és amig a szakorvosi igazolás érvényes,addig érvényes ez is,felülvizsgálatokon uj igazolást kaptok,és utána ugyanigy uj kártyát.Az emelt összegü családit formanyomtatványon kell igényelni,és valoban 2 honapra kaphatod csak meg visszamenőleg(ha nincs 10 éves a gyerek akkor gyest is kaphatsz)Suliban étkezési kedvezmény is jár(vagy ovi)

Amugy a kártyával helyi közlekedést ingyenesen a többi tömegközlekedést 90%os kedvezménnyel veheti igénybe a gyerek+egy kisérője.

2017. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!