Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi adókedvezmény 4...

Családi adókedvezmény 4 gyereknél hogy érdemes igénybe venni?

Figyelt kérdés
Ha az apa bruttója 300.000 vagy több, anyuka pedig gyeden van, hogy ésszerű igényenybe venni?
2018. febr. 8. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kettőtök jövedelme együtt sincs annyi, hogy teljes mértékben ki tudjátok használni. Hátha vki megerősíti vagy cáfolja, hogy ilyenkor lehet-e megosztva. Engen is érdekelne :)
2018. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

4 gyerekre max. 132-t lehet érvényesíteni.

300-ból 96-ot tud járulékkedvezménnyel.

3 gyerek 1 gyerek megosztásban valószínű, hogy a teljes összeget megkaphatjátok, nem kell ahhoz óriási gyed.


egy könyvelő

2018. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Max gyedet kapok. A férjemtől meg összevissza vonnak nyugdíjjárulékot eg.bizt járulék,munkaerőpiaci járulékot. Összes járandóság 361.000 kiutalni meg 305.000-öt utalnak. Amikor beküldtem a 91 napos terhességről a papírt, hozzám írhatták a kedvezményt; 2 gyermek nekem 2 gyermek a férjemnek. Közös a munkahelyünk... Ez lehetséges? Vagy mi ez a sok levonás a férjemtől?
2018. febr. 8. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy kell érvényesíteniük, ahogy a módosító nyilatkozatot megtettétek. Mindketten. A 91 napos igazolást sehova nem kell küldözgetni és az eleve nem egyenlő a nyilatkozattal.
2018. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, 361-ból akkor lesz ~306, ha 4 eltartottból 2-re ő veszi igénybe. Viszont max gyedből te a fenmaradó 2 gyerekre járót nem tudod kihasználni. Mahd adóbevallásban visszaigénylitek vagy hivatalosan módosítotok.
2018. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet utólag módosítani? Vagy megtagadhatja a munkaadó? Hivatalosan visszaigényelni lehet a navtól, ha én "rontottam" el?
2018. febr. 8. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak változás esetén lehetne. Gyakorlatilag meg annyiszor módosítasz, ahányszor akarsz (vagy ameddig nem rúg hátsón a bérügyes érte azzal, "hogy tudod kivel szórakozzál...!", mert plusz melót adsz vele neki ;) . Én is haragudnék, ha számfejtéssel foglalkoznék.

[link]

Az igénybe nem vett, de érvényesíthető kedvezményt majd a jövő májusi adóbevallásban.

2018. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most néztem, 385.000 ft-ot vontak le a 2017-es évben. A 2-2 felállás miatt.
2018. febr. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!