Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Támogatás egy gyermek után?

Támogatás egy gyermek után?

Figyelt kérdés

Próbálom nagyon röviden leírni a szituációt, és a kérdést. Adott egy magyar apa és egy külföldi anya, egy kettős állampolgárságú babával. Jelenleg külföldön élünk, de a közeljövőben költözünk haza Magyarországra. A baba jelenleg egy éves.


Mielőtt felteszem a kérdés(eke)t, fontosnak tartom elmondani, hogy megelőzzük a gyanakvást és gyülölködést: hazaköltözésünket semmilyen formában nem befolyásolja az esetleges "támogatás", családi pótlék, vagy annak hiánya, mindössze csak információt szeretnék szerezeni a tapasztalt szülöktől, vagy akár az ide tévedő bürokratáktól.


Nos, a kérdés: A magyar állampolgárságú gyermek milyen támogatásra jogosult ebben az esetben? Azért írok támogatást, mert elképzelésem nincs mik, és hányféle támogatás (családi pótlék, stb.) létezik Magyarországon. Hányféle, mennyi ideig, milyen feltételekkel? A kérdés azért fontos (számomra), mert évek óta dícsérem az otthoni szociális rendszert – az ittenivel szemben –, de ha rákérdeznek konkért dolgokra, akkor nem tudnék válaszolni. Az baj.


Kiegészítés 1: az anya – logikusan – soha, egy percet nem dolgozott Magyarországon.


Kiegészítés 2: egyelőre egy baba van, de kettő gyermek után változik e valamit a helyzet?


Tényleg totál laikus vagyok a témában.



2018. máj. 19. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék 12.200 Ft egy gyerek után, 2 gyerek esetén 13.300 Ft/gyerek. Gyes jár még a gyerek 3 éves koráig: 28.500 Ft.


Ha a második gyerek érkezéséig az egyik szülő dolgozik már a meghatározott ideig, akkor GYED jár, a fizetés százalékában.

2018. máj. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Családi adókedvezményt vehettek igénybe, egy gyerek esetén havi 66.670 forinttal csökken az adóalap, ami a nettó bérben 10 ezer forint pluszt jelent. Két gyerek esetén ez nettó 17.500 Ft gyerekenként.


Itt van minden tudnivaló a támogatásokról:

[link]

2018. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából mindent leírtak előttem, én csak kiegèszíteném saját tapasztalattal. Külföldi állampolgár vagyok, férjem magyar, 3 év magyarországi munkaviszony után született a kisfiam, aki szintén magyar állampolgár (nem kettős). Budapesten élünk. Minden támogatást gond nèlkül megkaptam (a családi adókedvezményt,az egyszeri anyasági támogatást, Csedet, Gyedet), csak a családi pótlèkot nem. Szeptemberi a kisfiam, október elejèn igényeltem, majd januárban én telefonáltam, hogy mi a helyzet,mert még értesítőt se kaptam. Akkor derült ki, hogy mivel külföldi vagyok, ezért a nemzetközi kapcsolatok osztályán landolt az ügy és hiánypótlásként kérnek még pár dolgot. 6 oldalnyi kitöltendő...rólam, fèrjemről,munkahelyi igazolások, és nyilatkozat, hogy gyermekemmel életvitelszerűen itt élek. Arra kiváncsiak, hogy egyidőben külföldről nem kaptok-e már támogatást. Aztán áprilisban ûhra telefonáltam, hogy mikor lesz ebből valami ( azt mondták korábban, hogy nincs eljárási határidő,nem sietnek). Akkor mondták, h minden rendben, már csak pecsètre vár, megsürgettetik. Így kaptam meg végül májusban 7 hónapnyi családit egy összegben. Szóval számítsatok arra, hogy nem lesz minden olyan gyorsan meg. Egyèbként 2 hónapra visszamenőleg lehet igényelni nagyobb gyerköcre, ha jogosultak vagytok rá.
2018. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket!
2018. máj. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!