Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlékot igényelhetem...

Családi pótlékot igényelhetem ügyfélkapun keresztül?

Figyelt kérdés

Már ki is töltöttem és csatoltam a dokumentumentunokat az ügyfélkapun keresztül, de tényleg működik?

Esetleg postáznám is a papirokat biztos ami biztos, de nem tudom milyen postacímre küldjem. Az kérelmen csak annyi van, hogy 1919 Budapest.

Köszönöm!



2018. júl. 2. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem működött ügyfélkapun keresztül.
2018. júl. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 1 nap múlva már a határozatot is megkaptam. Felesleges postázni, az ügyfélkapu a leggyorsabb, legkényelmesebb.
2018. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze. Én az egyszeri anyaságit és a gyest is így igényeltem, 1 héten belül jött postán a 3 határozat. 😊
2018. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor várok. Rögzítve van a kérelmem.

Remélem minden el kűldtem, ami kell. Ha hiánypótlás szükséges, akkor is értesítést kapok?

2018. júl. 2. 08:18
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt kaptam, de nem értem...Most akkor mi van?

Segítene nekem valaki?


A családtámogatási ügy tárgyában benyújtott kérelmére az általános közigazgatási rendtartásról szóló

2016.évi CL törvény (továbbiakban: Ákr. ) 43. § alapján függő hatályú döntést hoz. Ennek

megfelelően megállapítja, hogy

- a folyamatban lévő eljárás illeték és költségmentes,

- az ügyintézési határidő 60 nap, az ügy elintézésének végső határideje 2018.09.03

- a kérelem az előírt végső határidőn belüli el nem intézése esetén az ügyfelet 10 ezer forint

díj illeti meg.

E végzés ellen fellebbezésnek helye nincs

I N D O K O L Á S

Az elsőfokú hatósághoz benyújtott kérelem alapján az elsőfokú eljárás megindult, a közigazgatási

szerv az ügyben a sommás eljárást mellőzi.

Az ügyben az eljáró hatóság hatáskörét a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV törvény

(továbbiakban:Cst.) 35. § -a valamint a Cst. végrehajtására kiadott 223/1998. (XII.30)

kormányrendelet (továbbiakban: Vhr.) 1/A §-a, az illetékességét a Vhr. 1/B biztosítja.

Ezen döntéshez akkor kapcsolódnak joghatások, ha a rendelkező részben rögzített végső határidőig az ügyben érdemi vagy egyéb döntés nem születik. Ez esetben az eljáró közigazgatási szerv, az

ügyfél értesítése mellett gondoskodik a 10 ezer forint díj kiutalásáról.

2018. júl. 3. 09:35
 6/7 anonim válasza:
100%
Kérelmeket befogadták, 60 napon belül kapsz határozatot, abban megírják jogosult vagy-e vagy nem. Ha igen azt is mikortól kapod az ellátást, ha nem vagy jogosult megírják miért nem.
2018. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 3. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!