Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Adóelőleg nyilatkozat gyed...

Adóelőleg nyilatkozat gyed alatt? És ha nem vagyunk házastarsak?

Figyelt kérdés

Megkaptam az adóelőleg nyilatkozatot. Első gyermekem 4 hónapos, sosem töltöttem ki ilyet, egyáltalán mi a teendő ezzel? Csed-en vagyok, jövő hónaptól gyed-en. Ezt az OEP utalja nekem. Családi pótlék is az én számlámra jön. Tavaly terhesen a magzat 91. napja után nem vettem igénybe semmit, mondták hogy akkor majd jövőre adóbevallásnál ezt intézzem hogy egyösszegbe. Most akkor mit csinaljak ezzel a nyilatkozattal? Ki kell töltenem vagy nem? Ezen kívül annyi minden nem világos...a gyermekem apjával együtt élünk, de nem vagyunk sem házasok, sem bejelentett élettársak, csak simán a vőlegényem, de a papiron mindenhol azt írjak ezt a házastárs töltse ki na most akkor??!! És ha kitöltöm csak én vegyem igénybe? A kedvezményezett eltartott-at kell bejelölni az első pontban a gyermekem után?

És az mit jelent a 4es pontban, hogy :nyilatkozom nem kérem a családi járulékkedvezmény havi összegének érvényesítését? Azt mikor kell be ix-elni? Most akkor mikor hogyan kapja meg az ember? Annyira nem értem ezt az egészet. Tud valaki segiteni? Bocsi ha sok a buta kérdés...


2019. jan. 9. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nyilatkozat ez az idei évre vonatkozik, kéred-e havonta, vagy majd jövőre az adóbevallásban egy összegben.

A párod is kitöltheti a "házastárs"-nál, valóban hülyeség, hogy így írják. Hisz a gyereked apja, és ha közös háztartásban éltek, ugyanannyira jogosult, mint te.

Egyikötök veheti igénybe, havi nettó 10ezer forint.

Elvileg a párodnak is nyilatkoznia kell a munkahelyén.


AMit tavaly nem kértél, azt majd most az adóbevallás készítésénél lehet beleírni, és vissza igényelni.


A járulékkedvezmény rátok nem vonatkozik, mert kevés a visszaigénylendő összeg, feltételezem ez adóból is jóváírható.

(akinek kevesebb az adója, mint a visszaigényelhető összeg, ők tudják járulékból is érvényesíteni)

2019. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon a választ!
2019. jan. 10. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!