Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora anyagi támogatás...

Mekkora anyagi támogatás mellett vállalnátok át egy gyerek felnevelését egyedül?

Figyelt kérdés

Hozzám költözik egy 10 éves kislány, mert az anyja beteg, az apa családjába nem illeszkedett be - aminek egy kedves mostohaanyuka az oka, de nem releváns.


Nagynéni vagyok a történetben, nincs saját gyerekem, budapesti albérletben élek, félig még hallgató vagyok, félig dolgozom.


Nehéz a helyzet, mert életemben először éppenhogy tudok félretenni valamit egy kis lakás önerejébe...


Ebben az esetben, hogy nem az én gyerekem, "csupán" felnevelem, mennyi pénzt kérhetek a kedves szülőktől?


2019. aug. 31. 11:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
21%

Hivatalosan te leszel a gyám? A családipótlékot igényelheted és gyermektartasdijat a szülőktől.


A hozzaallasod alapján nem kellene neked ezt a gyereket nevelned, tán még a kedves mostohaval is jobban járna szerencsétlen

2019. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Te mit látsz a hozzáállásomból?
2019. aug. 31. 11:48
 3/49 anonim ***** válasza:
13%

Hogy a pénzre mész rendesen.


Ha a gyerek lenne a lényeg, fel se tennéd a kérdést

2019. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
55%

A rezsibe nem kérnék hozzájárulást. A kaja árát számolnám ki havi szinten + ruhák, osztalypenz, sulis cuccok stb.

Szerintem havi szinten célszerű újra kalkulálni, és az előző havit elkerni az apjától. Pl ha beteg, a gyógyszerek 10-15 ezerbe is kerülhetnek, míg egészséges hónapban ez nincs meg.

Reálisan átlagban 50 ezer körül lehet +- x ezer.

Az anyjától nem kérnek semmit

2019. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
72%
Te szereted ezt a kislányt? Megtudnád adni neki azt a szeretetet, törődést, amire szüksége lenne? Azért sok kiadás van egy kisgyerek mellett, de okosan meglehet oldani. Tanszerek, sportfelszerelések, osztálypénz, kirándulások, különórák, ruházkodás, étkezés stb. én 50-60 ezret elkérnék.
2019. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

4!

Amennyiben hivatalosan gyám lesz, ninc s olyan, hogy csak az egyik szülő fizet tartásdíjat. Mindkettőnek kell. 50ezret pedig igen ritkán ítélnék meg tartasdijkent. A hivatalos gyám igénybe veheti a családi adókedvezményt és a csaladipotlekot, az eleve huszonixwzer

2019. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Ne értsd félre, egyáltalán nem a pénzre megyek, szeretnék mindent megadni ennek a lánynak - ahogy eddig is tettem.


Engem őszintén érdekelne, hogy ki mekkora kerettel érezné biztonságban magát. Szívesen belinkelem az előzményét is.


Természetesen kizárólag a gyerek a lényeg a kérdésben, és nem én. Annak semmi értelme nincsen, hogy magamhozveszem, mert nagyon szeretem - ez nyilvánvaló -, de közben anyagi csődbe megyek (nem viccből nincs gyerekem).


Ha már egyszer az apa kirakta őt a családból, előtte pedig 2 évig nézte, hogy veri és alázza a lányát a mostoha, én pedig teljesen felfordítottam az egész életemet, akkor azt gondolom, jogom van konkrét összeget elkérni, amiből kicsit kényeztetni is tudom a leányzót, és nem kell megállni a 20 forintos iskolakezdős füzetnél darabra kiszámolva, meg a tuti tipp üdítőnél.

2019. aug. 31. 11:55
 8/49 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, ti pénzért nevelnetek fel az unokahugitokat ha olyan helyzet állna elő? Szégyen....
2019. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Nem pénzért, hanem pénzből. Nem ugyanaz a kettő.
2019. aug. 31. 11:57
 10/49 anonim ***** válasza:
0%
Ah, emlékszem a kérdésedre. Te akartad minden aeon hogy hozzad kerüljön a gyerek. Elég hülyén jön ki, ha a nagy harcolás után most pénzt akarsz követelni tőlük. Ha szereted a gyereket, akkor megoldod másik munkahellyel és az állami támogatásokkal.
2019. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!