Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek tudatosan gyermektele...

Ismertek tudatosan gyermektelen embereket? Van közetetek tudatosan gyermektelen?

Figyelt kérdés

Érdekelne , hogy ismertek e tudatosan gyermektelen embereket , esetleg párokat. Megbánták e eddig ( gondolok itt fiatalabbakra is , nem csak 60+-ra ) , vagy pedig nem ?

Aki pedig tudatosan gyermektelen , miért döntött így ? A környezet nem próbál titeket ráerőltetni a tömeg akaratára ? Ha van párotok , ő is egyetért ezzel , vagy csak beletörődött ?

Válaszokat előre is köszönöm !



2019. nov. 3. 20:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%

Sógoromék



Sógorom nem akart, párja el is hagyta 7 év után.

Lett új párja.


Vele sem akart, de úgy voltak, ha jön akkor jön, nem görcsóltek rá a védekezésre/ megszakítás/

De majdnem vitték a lakást ( deviza) úgyh azért nem lett volna jó..

Mire kilábaltak a párja 40 felett.de nem is akartak tulajdonképpen.


Megbánás.


Nem tudom.


Sógoromon lárom, amikor a lábyunkkal van (1,5 éves) meg amikor terhes voltam.

Odavan a gyerekért.


Párja kb fél éve elsírta nekem magát, hogy tuja, hogy nem akartak, meg nem volt alkalmas az idő, de a sóhoromon látja, hogy kellett volna neki.

Ő sajnálja, hogy nem lett neki, most már nem is akarna józan ésszel /egészsége miatt -endometriozis-és a kora miatt sem/


Szóval kívülről én azt mondom, nekik nem lett volna való a gyerek a mostani életvitelükhöz,, de ha lett volna, lehet megváltoztak volna, sőt biztosan.

2019. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

Sokan lobbiztak náluk amúgx

Anyósommal az élen


1.

2019. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Én tudatosan gyermektelen vagyok és a párom is, bár ő talán 10-15 év múlva bevállalná, én meg csak ha valami miatt mégis kedvem lesz hozzá, amit nem hiszek, mivel elég önző és lusta vagyok, képtelen lennék ellátni egy gyereket. A környezetünk állandóan felhozza ezt a témát, falun élünk, gondolhatod, jönnek a megjegyzések ezerrel. Eddig egyáltalán nem bántuk meg, nem igazán szeretjük a gyerekeket. Sokoldalú a döntésem oka, de főleg abból fakad, hogy már a testvéreimet is utáltam pesztrálni.
2019. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Volt főiskolai csoporttársam. 15 éves koruk óta együtt voltak a párjával, jó volt a kapcsolatuk, de 30 felé közeledve a srác már nagyon akart gyereket, a nő pedig nem. Végül ezért mentek külön. A srácnak pár éven belül lett 2 gyereke egy másik nővel, ő pedig talált olyan párt, aki szintén nem akart gyereket. Most 40-esek, és szerintem nem bánták meg, utazgatnak, élvezik az életet. Faluról származnak, úgyhogy biztos kaptak eleget a családtól.
2019. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon őszintén, en nem ismerek ilyet. Olyat igen, ahol közös gyerek nincs és nem is szeretnének, de ott az egyiknek vagy mindkettonek van már előző kapcsolatból gyerekük.
2019. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Miért: Mert nem érdekel, nem látok gyönyört egyetlen percében sem annak, amit egy gyerek tud adni. Sem babakorában, sem a későbbiekben. Egyszerűen nem érdekel és tehernek érezném. De ha akarod kifejtem, de bővebben 30 mondat is lenne vagy több...

Többiek: Mást sem csinálnak csak rá próbálnak beszélni. De már el tudom ezt engedni, és nem rágörcsölni, vagy érezni ennek a nyomását. Megfigyelem milyen emberek mondják ezt (pl: aki csalja a feleségét, vagy olyan akinek a férje életébe 30 percnél nem foglalkozott a gyerekével, vagy akinek a gyerek úgy beszél vele, ha nem kap meg valamit, hogy :te büdöskrv, meg megveszed nekem ezt, mert azt mondtam, stb). Olyan emberek szavára nem adok akiknek a saját háza körül kéne sepregetnie. Akiknél nincs ilyen helyzet sem érdekelnek, mert nem én vagyok, nem járt a cipőmben, nem gondolkodott a fejemmel. Nem értheti. Ha nyomul, akkor paraszt vagyok és bunkó és visszaoltom, akkor elnyugszanak.

Párkapcsolat: Ez lehet rá fog menni, de még nemtudom. 5 éven belül kiderül.


Én ha lehetném már elköttettem volna magam.


32/F

2019. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

#6 - Egyetértek a felsoroltakkal . Nagyon is tudok azonosulni velük .

2019. nov. 3. 20:46
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Én és a párom. De közvetlen ismerősi körben két tudatosan gyerektelen pár is van és kicsit sem bánják.

Mi a 30as éveinek elején vagyunk, 12 éve együtt vagyunk a mára már férjemmel és tökéletesen jó az életünk így gyerek nélkül.

Egyetlen porcikám nem vágyik rá, a hideg ráz az egésztől, semmi kedvem feladni az egész eddigi nyugodt, szabad életemet, hogy cserébe sz*aros pelenkákat cserelgessek, évekig ne aludjak, kitegyem a testem a terhesség és a brutál fájdalmas szülés viszontagságainak. Arról nem beszélve, hogy iszonyat sok pénz, amit sokkal jobb helyre is tudnánk költeni és egy egész életre szóló felelősségű onnantól a te életed megszűnik és mindig csak a gyerek, gyerek, gyerek.

Millió ok van még, de az túl hosszú lenne, szerintem ennyi is elég.

2019. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Kb. 5 éve vagyok így.

Előtte megfelelő partner nem volt hozzá, most már inkább az előnyeit látom, már nem is szeretnék (idősnek tartom magam hozzá, noha manapság szülnek nálam idősebbek is). A környezet nem szól bele, de olyan családtagom is van, aki kifejezetten támogat - nem mintha igényelném, az én dolgom.

Jelenleg nincs párom, részben azért, mert a korombeli férfiak nagy része (legalábbis, akiket megismertem) még akar gyereket. De nem bánom, ezért nem fogom meggondolni magam.

2019. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

A 2 legjobb barátnőm. A lehető legtávolabb áll tőlük a gyerek, pedig mindketten hosszú kapcsolatban vannak, évek óta jegyben járnak. Nem is vágynak rá, az egyikőjük h-p reggeltől estig dolgozik, az egészségügyi állapota is mindig rossz volt, a másiknak meg így ideális.

Plussz tőlem is mindig csak a rosszakat hallják a gyerekekről

2019. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!