Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyaság? Mi szól...

Fiatal anyaság? Mi szól ellene és mi mellette? Szerintetek is várjunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok és mindennél jobban vágyok egy saját gyermekre. Sajnos az anyagiak nem adottak hozzá teljesen... így azt beszéltük a párommal hogy várunk még vele kicsit. Van köztetek aki fiatalon lett édesanya, mennyire baj hogyha nem tökéletes anyagi körülmények közé érkezik a kicsi?

2020. jan. 20. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy mennyire baj?


Tényleg várjatok. Nem bantasbol írom, de az anyagi körülmények fontosak. Nagyon.

2020. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, kinek mi a tökéletes anyagi körülmény.

Én 20 évesen szültem, akkor 4 éve voltunk együtt a párommal, suli után terhes lettem tehát 0 jövedelem.

1,5 éves a lányunk most, 2 évesen bölcsis lesz én dolgozni fogok, bár mi igy is megélünk. A férjem nettó keresete 350.000 ft körül mozog. Saját házban lakunk, nincs hitelünk.

Tehát attol függ neked mit jelent a tökéletes anyagi körülmény. Mellesleg imádok fiatal anyuka lenni.

2020. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Persze nem muszáj, hogy tökéletes (kinek mi az?) legyen az anyagi helyzet, de annyi legyen, hogy ha neadjisten bármi miatt egyedül maradsz te (vagy apja) a babával vagy megváltoznak a körülményeitek, ne legyél teljesen kiszolgáltatott. És hát hogy gyerek mellett is legyen elég szorgalmad majd ahhoz, hogy egyszer majd ne neki kelljen téged eltartani.
2020. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem mindenkinek más a tökéletes. Ha van egy kis tartalékotok illetve a hónap végén is mindig marad egy kis plusz akkor ha tényleg készen érzitek magatokat akkor hajrá. Pl nem árt ha neked táppénzre kell menned akkor sem haltok éhen vagy ha a gyerkőcnek valamilyen fejlesztésre lesz szüksége akkor tudjátok vállalni (pl dévény)

Viszont ha napról napra éltek akkor tényleg érdemes még várni.

Egyébként ti érzitek hogy mennyire álltok készen, én ennyi idősen inkább utazgattam és moziztam, szórakoztam a párommal.

2020. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Anyagi háttér nagyon fontos!

Szerintem egyébként 5 év múpva is fiatal anyukának fogsz számítani:)

Én egyébként 24 évesen szultem, nem bántam meg, imádom. Én is fiatal anyuka szerettem volna lenni. Egyetem után dolgoztam 8 hónapot aztán jött a baba.Most 29 évesen úton van a 3. baba.

2020. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Erre csak akkor lehetne válaszolni, ha pontosan leírnád, mit jelent az, hogy nálatok "az anyagiak nem adottak hozzá teljesen".
2020. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Még annyit: az előttem szólókkal ellentétben az anyagiaknál sokkal fontosabbak a lelki dolgok.

Vagyis mindketten akarjátok a babát, és legyetek rá lelkileg felkészülve.

Te E/1-ben írtad, hogy vágysz gyerekre. Ha a párod is vágyik akkor OK. Ha ő (még) nem, akkor óvatosságra intenélek, mert a kierőszakolt terhesség (=párod azért nem ellenkezik, mert te azonnal hisztizni kezdenél) sokszor vezet a kapcsolat megromlásához, adott esetben váláshoz.

2020. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Én 23 voltam. Első munkahelyrol jöttem el pár hónap után a fizum nem volt sok így amit a gyerek után kapok sem sok. Szerencsére a férjem keres annyit hogy szépen megvagyunk. Most 25 vagyok és jön a második kicsit nehezebb lesz oda kell figyelni dolgokra de szerettünk volna meg egyet és én is szeretek fiatal anyuka lenni.

Fontos az anyagi helyzet mert a pelus a tápszer (ha kell) oltasok gyógyszerek nem olcsók de a lelki érettség is nagyon kell. Ha mindketten szeretnétek és készen álltok akkor pár hónapig sporoljatok, nézzetek meg mennyit tudtok és ha úgy érzitek kijonnetek anyagilag akkor hajra

2020. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nagyon fontos. Pont ma közölte a gyerekorvos hogy Bexsero oltás darabja 40 ezer körül van és kell belőle 3...

Én amondó vagyok, ha azt tudod mondani hogy minden nélkülözés nélkül csak simán ki tudsz adni egy oltásra 120 ezret, úgy hogy észre sem veszed, akkor adottak az anyagiak. Én pont ezért vállaltam 30 évesen, mert ekkorra jött be ennyi bevétel.

2020. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan egyetértek az előttem szólókkal,


Az én húgom is így vállalt babát mint te. 0 jövedelem, illetve volt valamennyi csede de nem sok. Párja is dolgozott, de havi nettó 120at kapott, ami nem sok, hisz albi, rezsi, kaja..


Szóval végül bevállalták a semmire, és bár lelkileg talán érettnek mondanám őket, de vagy mi, vagy anyukánk vagy az anyós fizeti az oltást, a gyereket Dévényeshez kell hordani a letapadt izmok miatt (ami amúgy elég gyakori) hetente többször, alkalmanként 15 ezer, ezeket is a család állja, mert nem gondolták végig hogy a havi 200 ezres jövedelmük ezeket nem fogja fedezni, hisz még csak saját lakásuk sincs se semmi.

Folyton stresszelnek mikor mit fizessenek ki stb..


Szóval szerintem a lelki érettség mellett az anyagiak kifejezetten fontosak, számításba kell venni, hogy kB havonta 50 ezret ki kell fizetni (ha anyatejes akkor nyilván kevesebbet), és erre rajon még pluszban a mi van ha kell gyógytornász, vagy úszásra küld a doki vele, ezek alkalmi költségei is tök sokak szerintem, és még az oltasok is bizony drágák. Ahogy nő majd neki is kell kaja, több pelus ilyesmi..

És akkor te még nem étkeztél, rezsi sincs kifizetve stb..


Szóval, tégy úgy mint nő társaink többsége, és akkor szülj amikor már van mire szülni.


Én is csak pár évvel dolgoztam többet, 24 évesen már szültem, de addigra már volt felretett pénzünk, és biztonságos körülmények közé tudtam szülni. Ulezt pedig úgy, ha a férjem el is hagyott volna, akkor is el tudtam volna látni a gyereket segítség nélkül. Mert ez is a pakliban van, nyilván gondolni kell rá, mi van a párod tappenzre megy mert megserul, lerokkan, nem tud dolgozni, vagy neadj isten meghal...

Hajtani kell, dolgozni, jó munkahelyre menni, es utána szülni.

És nem más nyakára, mint pl húgom, vagy sok más meggondolatlan nő.

2020. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!