Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddíg javulhat a hallása?

Meddíg javulhat a hallása?

Figyelt kérdés
5,5 éves gyermekemnek decemberben kivették az orrmanduláit és felszúrták a füleit, mivel tele volt váladékkal. Tubust nem kapott. A hallása rossz volt, teljesen lapos volt akkor a tympanogrammja. Ma 6 héttel a műtét után volt a hallás kontroll, az egyik füle nem változott, a másik javult valamit,de messze van a jótól. A doki szerint javulgat, majd februárban ismét kontroll. Sajnos nem én voltam a gyerekkel, hanem édesapám, mert dolgoztam, így ő viszont nem kérdezett meg sokmindent... Viszont engem nem hagy nyugodni, hogy vajon meddíg lehet várni, hogy rendbe jöjjön? Ha nem javul, utána mit lehet tenni? Akik voltak hasonló helyzetben, légyszi írjátok.
2020. jan. 23. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Èn németországban élek, itt úgy megy, ha a gyulladás után 2-3 hóanppal a folyadék nem szívodik fel akkor mütteni kell, vagy akkor, ha folyamatosan gyulladása van.

Ekkor tubust mindenképpen kap, itt a lényeg, hogy a köv 6 hónapban ne kapjon megint gyulladást.


A lányom is kb 4-5 éves volt mikor ez a mütét volt. A mütét elött közvetlenül a beteg fülére 60%-ban hallot, vagy is már nagyott halló volt rá. A mütét után 2 hónappal volt a hallásvizsgálat akkor 98% volt a hallása a beteg fülén.


Kérdés nálatok milyen foku a sérülés.

2020. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!