Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a férje egész nap...

Akinek a férje egész nap dolgozik! Ti hogy viselitek a magányt?

Figyelt kérdés
14 hónapos gyerekkel vagyok itthon, a férjem H-P 6-18ig nincs itthon. Keservesen telik minden nap, nem tudunk mit csinálni, semmihez nincs is kedvem, a házimunkát megcsinálom, aztán utána minde bajok, szinte ébren maradni sincs erőm sokszor sírni tudnék olyan álmos vagyok, de ha fent van a kicsi nem tudok aludni sem, csak vegetálok. Régen igazi pörgős nő voltam, most meg lassan létezni sincs erőm. Ti mit csináltok hogy jobb legyen? Szedjek valami vitamint?
2020. márc. 2. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez enyhe depresszió. Sok nő szenved tőle, még ha nem is gondol rá, hogy az. A legjobb megoldás erre, időnként egy kis gyermek mentes idő egyedül, vagy a férjeddel közösen, hogy feltöltődj.
2020. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia


Nekem 6 hós a lányom, de pörgős munkám volt, néha nekem is van nehéz napom. Nagyon nehezen barátkozom, de osszeszedtem magam és el kezdtünk ide-oda járni


Pl. tornázni (én tornazom), mindenki hozza a babát (0-2,5 évesig vegyesen), míg tornazunk, ők játszanak. Ezzel elmegy az egész délelőtt.


Elég nagy már a gyermeked, akár beadhatnád bölcsibe 1-2 napra, addig te csinálsz valami programot.


Vitamint is érdemes szedni, én DM a A-Z mama vitamint szedek, valamint fáradtságra magnézium, D-vitsmin


Jön a jó idő is, lehet sok progit csinálni, főleg olyat ami elviszi a napot. Pl közeli városba atmenni, akár csak a piacra, de mire hazaértek elment a fél nap :)

2020. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Bőven van olyanom, pl ehétvégén is péntek este is megyek, szombaton is délelőtt, du. hozzánk jönnek, vasárnap este is megyek programra..

Szoktam sokat. De valahogy hétfőn kezdődik előről az egész élettelenség :(

2020. márc. 2. 16:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Veszek majd holnap vitaminokat.
2020. márc. 2. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egész nap dolgozott a férjem, hanem külföldön, így én sokszor hetekig voltam egyedül. Egy ennyi idős gyerekkel már rengeteg dolgot lehet csinálni. Én a házimunka egy részét gyorsan megcsináltam reggel, utána mindig kimentünk, legalább egy sétára, de sokszor járszótérre, játszóházban, vagy csak vásárolni, de azt is próbáltam érdekessé tenni. A délutáni alvás után szintén kimozdulás, játék szabadban, családtagok meglátogatása, találkozás barátokkal. A fáradtságod lehet vitamin vagy vashiány is, de lehet a befásultságtól is. Válassz ki egy estét, vagy hétvégén pár órát, ami csak a tiéd, és csinálj valami olyat, amitől jól érzed magad. Én heti egy este nyelvtanfolyamra jártam, és ha volt segítségem, akkor elmentem futni, biciklizni. Azért vizsgáltasd ki magad, mert én később pl. vércukor problémák miatt voltam folyton fáradt.
2020. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan 8-16 ig dolgozik, de utána még van a hobbijából adódó másod munkája, és a rendes munkahelyén hétvégén sokszor vállal ügyeletet. Így nem sokszor látjuk, de próbálom úgy felfogni, hogy értünk csinálja, és amikor velünk tud lenni, igyekszünk széppé varázsolni azokat a napokat, órákat. Amikor nincs velünk, akkor babával eljárunk barátnőkkel, más anyukákkal a szabadba, vagy benti programot csinálunk. Eleinte nagyon nehéz volt, amíg fel nem találtam magam, vagy amíg bele nem szoktam a babás dolgokba, de aztán beletörődtem, és megszoktam. Van sok hobbim is. Amíg a baba alszik, kézimunkákat csinálok, rejtvényt fejtek, vagy olvasok. Szeretem a rendet, sokat pakolászom, tervezem a ház csinosítását. Mindig van mit tennem, így nem zombulok be.
2020. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

D vitamin hianya okozhat kemeny depressziot, kedvetlenseget, siras, es mi egyebet. Kerj egy labort.

Ha nem az a baj akkor kerj segitseget a picihez hogy legalabb en idod is legyen

2020. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülés utáni depressziód van. Én eddig minden gyereknél benyeltem, pedig tudatosan készültem rá.

Keresni kell hasonló korú babás társaságot, és akkor is menni a babával ha hátad közepére nem kívánod a saját gyereked se nem hogy mást.

Jön a jó idő, 14 hóssal már csomó mindent lehet játszani, bíbelődni.

És ne fèlj segítséget kérni, akár szakemberét is.

2020. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen amúgy most jön a tavasz, nyár, a jóidő.
2020. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!