Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is félt terhesen a lepkehi...

Más is félt terhesen a lepkehimlőtől? Még csak 8 hetes vagyok, de nem tudom engedjem-e a fiamat oviba. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de valahogy elkezdtem rettegni a lepkehimlőtől. Annyi rosszat olvastam róla a 20. terhességi hétig.

Fiam 8.-kán kezdené az ovit, és fogalmam sincs jó ötlet-e elengednem. Ha nem megy, csak nyári szünet után már kb túl lennénk a terhesség veszélyesebb felén. Lenne alkalmam most itthon tartani, csak sajnálom, mert ő nagyon menne.

Mit tennétek a helyemben?

Tudom valószínű túlparázom.



2020. máj. 24. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az én feleségem egyik terhessége alatt sem félt a lepkehimlőtől - ugyanis egyikünk sem hallott soha erről a betegségről.

Pedig második terhessége idején pont kiscsoportos volt az első gyerekünk, és persze minden vírust elkapott, amit csak lehetett.


Tanulság: nem kell annyit internetezni, pláne nem ijesztő dolgokat olvasni.

2020. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem féltem, még csak nem is hallottam soha erről a betegségről
2020. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Én se hallottam, de most a bolcsohalal, koronavirus es agyhartyagyulladas mellett félhetek ettől is.
2020. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnél ott a pont! Csak már kèső, tudok róla. Ezért próbálok felelősségteljes lenni, csak mi a jó döntés?
2020. máj. 24. 22:16
 5/11 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló, van már kisgyereked? Az elsőnél én sem féltem, csak most a másodiknál.
2020. máj. 24. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

3. vagyok. Igen, van egy 5 hónapos gyermekem, de akkor majd félek ettől, ha terhes leszek a másodikkal.


Bár azt mondják, az influenza is veszélyes terhesen, mégis egész télen vígan bkv-ztam minden nap munkába a terhességem alatt.


Én tényleg nagyon parázok mindentől, de azért kicsit ironikus volt a válaszom, tényleg ne olvasgass a neten, természetesen minden betegségről a legrosszabb kimenetelt írják meg. Nem lesz semmi gond :)

2020. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk volt az oviban lepkehimlő, pont a második terhességem elején. Másnap már nem mentünk oviba. Szerencsére pont úgy jött ki a dolog, hogy csak pár hét volt a nyári üzem kezdetéig.

Szerintem ha megnyugtat és megteheted, akkor maradjon otthon a nagy. Ha neki nagyon hiányzik az ovi, akkor viszont nehéz a döntés.

2020. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Életemben nem hallottam még erről a betegségről, de ha nem felejtem el, akkor a következő terhességem alatt már biztos rettegni fogok tőle, ahogy minden más szartol is rettegtem terhesen, ami épp az eszembe jutott.
2020. máj. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem féltem. Nem lehet örökké rettegni. Sajnos sok ilyen fránya fertőzés van, ami bajt okozhat, ráadásul van, ami sokszor tünetmentes pl cmv. Torch tesztet csináltattál? Azt például érdemes.
2020. máj. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

CMV-re negatív vagyok. Szájra puszi nincs, nem használunk közös evőeszközt, másképp nem tudok védekezni.

Lepkehimlőre pénteken teszteltetem magam, de amilyen szerencsés vagyok tuti negativ lesz az is.

2020. máj. 25. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!