Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez egy anyukának belefér?...

Ez egy anyukának belefér? Vagy jegeljem a témát?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, de viszont nem szeretnék otthon begyöpösödve lenni, és ugyanúgy szeretném folytatni az anyaság mellett az életem, de úgy, hogy a gyerek ezzel kapcsolatban ne szenvedjen hiányt.

Szeretek bulizni, szórakozni, és csak úgy eljárkálni barátnőkkel ide-oda. Ha már a pici átalussza az éjszakákat, akkor szeretnék egy hónapban 2-3x elmenni bulizni, meg úgy hetente 1-2x elmenni barátnőkhöz, vagy ők jönnének hozzánk. Amint oviba megy, visszamegyek dolgozni, a mostani állásomba, hogy közösségbe legyek és ne hülyüljek bele a gyereknevelésbe. Ha már a kicsi elég nagy lesz, akkor nagyszülőkkel, vagy rokonokkal itthon hagyjuk, és elmennénk az apjával nyaralni. Lenne olyan nyaralás is, ahova mind a hárman jönnénk, de legalább lenne egy olyan, amin csak én és a párom vagyunk.

Anyósom velünk él, ő mondta, hogy nagyon szívesen besegít, amikor sógoromnak született kisfia, akkor nekik is segített, sokszor ő vigyázott a gyerekre. Ő mondta nekem, hogy bármiben szívesen segít, és nem én kényszeríteném rá.


Szerintetek ezért rossz anya lennék? Csak mert nem akarok a gyereknevelés miatt egy házsártos vénasszony lenni már fiatal koromba? Úgy gondolom, hogy minden anyának és minden apának kell egy kis tér, nem lehet állandóan 0-24-ben minden szülő a gyerekkel. Most anyagilag is nagyon jól állunk, vettünk házat is, stb. 25 évesek vagyunk, én szeretnék 30 felett szülni.



2020. jún. 18. 17:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
65%

Minden anyában megfogalmazódik olykor, hogy kellene egy kis nyugi, de az elég gáz nekem, hogy te még csak terhes sem vagy, de már azt tervezgeted mikor és hova passzolod le a gyerekedet !heti! szinten.

Nem, szerintem nem fér bele.

2020. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 babyboom567 ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Arra ne alapozz hogy anyósod segít.Az én anyósom is segítene csak FIZIKAILAG nem kompatibilis a 18 kilós 3,5 éves pelenkás, autisztikus gyerekemhez.

Anyósoddal(mindenkivel) bármikor történhet valami(Ha veletek lakik és lerobbanna,pl csak simán eltöri a lábát 6 hét gipsz, akkor nem ő fog a gyerekedre vigyázni, hanem neked kell majd ápolni).Írok példát.

Az én anyósomnak 60 éves korában lett csípőprotézise,tökéletesen meggyógyult,jött ment, utazások barátnők minden.Aztán tavaly ki kellett az egyiket cserélni,mondták kb 3 hónap alatt rendbe jön.Hát nem,2x volt nagy műtéte,már 1 év telt el, sosem gyógyul meg, bottal épp tud menni,épp el tudja látni magát,hónapokat volt kórházba,meg rehabon.

Most meg leírom egy hetemet mikor a gyerek bölcsibe ment én meg vissza dolgozni 8 órában.

A bölcsi 50 méterre van tőlünk,a buszmegálló 4 percre a bölcsitől onnan kb. 30 perc a munkahelyem.5 kor keltünk, puszilózás, tápszer ivás, mosakodás, fogmosás,öltözködés,(még egyszer öltözés,mert leborítja magát teával)gyerek üldözése hogy most nem nézünk már mesét,5,45-kor elindulás a bölcsibe(és ez még mindenféle hiszti nélkül zajlott mert imádott járni,hisztivel 40 perc eljutni 50 métert),6kor buszhoz rohanás,hogy beérjek,mert ha a 6,10es buszt nem értem el a következővel már elkéstem a munkából.7-15 ig dolgoztam, rohanás a gyerekért,16 óra. Na az én gyerekemmel se vásárolni sem ügyet intézni nem lehet,ezért apa vásárolta a napi dolgokat(nagybevásárlás meg hétvégén),de minden hivatalos ügyet én intézek, anyósomét is én.tehát 16 óra, utána játszótér vagy mamához átmenni.17-17,30ra hazajönni,vacsi készítés, gyerek fürdetés,19 körül altatás,hát ha szerencsém volt elaludt fél óra alatt ha nem akkor volt hogy órákat is szenvedtünk.20 óra lakás minimális összepakolása, dolgok elkészítése másnapra.Másnap ugyan ez.Hétvégén takarítás,játszóterezés (nagybevásárlás végre ez volt az én szabad anyás programom), anyósnál segítés,4 adag ruha vasalása,(ezt nagyon utálol,csak azt vasalom amit muszáj).És ehhez még hozzá kell adni, hogy mindenki lehet beteg(Szülés után,de főleg miután a gyerek elkezdte a bölcsit ÉN folyamatosa beteg voltam,mindenféle megfázást elkaptam, hányás-hasmenés,egyensúlyzavar fogtályog,csonthártyagyulladás,nagyon dúrva vérzés csak gyógyszerrel múlt el, már kaparni akartak, vérszegénység,reflux,méhsülyedés,inkotencia,köldök és rekeszizomsérv,hízás magas hormonszint miatt,jóindulatú melldaganat)többet jártam 3 év alatt orvoshoz mit előtte 40 évig(az emelt adagú d-vitamin csodákra képes, azóta fertőzéseket ritkán kapok el)

Imádok anyuka lenni,másnak több gyereke is van(nem tudom hogy csinálják),de én néha örültem hogy élek,és csak simán le tudok feküdni aludni, nem hogy bulizzak,vagy barátnőzzek. Jah és a gyerek volt hogy kelt éjjel,és volt egy időszak amikor csak én voltam jó neki, apa nem.

Teljesen normális ha egy anyuka ki akar kapcsolódni,de majd akkor akarj gyereket,ha már kibuliztad magad.

2020. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mert nem mennek a baratnoid hozzad?

Igy talalkozol is veluk de a picivel is otthon vagy.

2020. dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!