Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaptatok pénzt a családtól a...

Kaptatok pénzt a családtól a gyermeketek megszületésére?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha nekem esnétek. Nem provokációnak szánom a kérdést. A családunk szerintem azonban kicsit túlzásba esett. A gyermekünk még meg se született(37 hetes vagyok), de a dédszüleitől kapott 50 ezret, anyósomtól 105 ezret, anyukáméktól 90 ezret, és apukám, keresztapukám illetve másik dédszülők is adni akarnak majd. Kezdem magam rosszul érezni, nem azért jön a kicsi hogy ők pénzt adjanak. Nálatok is volt ilyen? Mit tennétek a helyemben? Adjuk később vissza valamilyen formában?
2020. aug. 12. 08:32
1 2 3
 11/23 Derwer ***** válasza:
75%
Minálunk pl apám kifizette a szárítógépet amikor megvettük. tehát közvetlenül/közvetett módon de pénzt adott ő is.
2020. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Kaptunk mindkétszer. Én sem számítottam rá, de elköltöttük a baba dolgaira.
2020. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem kaptunk az első babánál sem. Pelenkát és ruhákat kaptunk. Mondjuk a nagydobozos Pampersnek jobban örültem, mint a pénznek. Mindent mi vettünk meg most is a saját pénzünkből.
2020. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

mi úgy kaptunk és csak apósomtól, hogy beszálltak egy adott dologba, mondjuk pihenőszék, vagy a nagynak a trambulinba. Apos a mai napig belead, ha nagyobb ajándékot veszünk.

Anyósom inkább megveszi, de előtte azért megkerdezi, van-e ez vagy az.

2020. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Apukám ragaszkodott hozza, hogy ő állja a babakocsit. Annyi pénzt adott, amiből 5 babakocsit is vehettünk volna, úgyhogy inkább lecseréltük a tetőlemezt. 😀 de amúgy mindenki adott pénzt nálunk is. Igazából ajándék helyett adták. Nem akartak 300 rágókát meg olyan pelust venni, ami esetleg nem jó méretben stb.
2020. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk megkerdeztek mit kérünk és azt megvették. (autós hordozó, pelenkazo táska, ágynemű, és pár apróság volt amit kértünk.) összeadva 100ezer érték korul volt, amit a két család adott.
2020. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Férjem részéről nem szokás, de az én részemről igen, bár szerencsére nem voltunk rászorulva. Anyuék vették a babakocsit, mamától kaptunk 50.000Ft-ot / gyerek (ikrek), meg apróságokat. Azóta mama megint adott 50.000Ft-ot az unokákra, vettünk belőle egy ikerszánkót, a többi még megvan.
2020. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
Felénk/nálunk ez nem szokás.
2020. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Anya jött velem vásárolni, nem pénzt adott, hanem vett pár dolgot, amit én választottam. A párom családja nem tud adni, de nem is elvárás.
2020. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Amikor bent voltunk a kórházban,Anyósomék elkísérték a férjem vásárolni. Akkor ők vették pár ruhácskát.

Más egyebet nem kaptunk előtte.

2020. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!