Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak babája lesz, de...

Ha egy párnak babája lesz, de nincs saját házuk, mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Ha alapból együtt se élnek, de mivel baba lesz, ideje lenne összeköltözni, de házat venni nem olyan kis dolog. Albérlet elég húzós úgy, hogy csak az egyik fél melozik.

Én nem vagyok ebben a helyzetben, csak ezen gondolkodom épp, hogy ilyenkor mit csinálnak az emberek :D

Kíváncsi vagyok más mit csinált ebben a helyzetben.



2020. szept. 23. 09:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó vagyok majd közben építettük a saját házunkat.
2020. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
61%
Albérletbe vállalni gyereket nem felelőtlenség.
2020. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%
Én sem éreztem annak.:)
2020. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%
Albérlet, szerintem járható út gyerekkel is. Terhesen lehet dolgozni és megvan a két fizetés, szülés után pedig két évig jár a gyed, nem egy fizetésből kell fenntartani a családot, bár ha apa jól keres, az sem lehetetlen.
2020. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a szüleim direkt építettek egy felső szintet külön fürdővel, meg két hálószobával. Azt mondták, oda bármikor mehetek gyerekkel.

Végül nem lett rá szükség, meg nyilván nem ez az ideális, de nem minden szülőnek nyűg az unoka.

2020. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
26%

A férjem 24 én 22. Két gyerekünk van. Szülőktől nem kaptunk anyagi támogatást, mivel nekik sincs saját házuk. Férjem programozó, így jól keres. Én most itthon vagyok, de előtte irodában dolgoztam és jól is kerestem. Albérletbe lakunk, de jelen pillanatban Magyarországon nem akarunk házat venni. Elszeretnénk költözni külföldre, de ameddig futnak még a férjemnek projektjei addig nem tudunk. Ha letudta az összeset, akkor nekünk szabad a pálya.

16 éves korunk óta spórolunk, mindig is félre raktunk. Én nem szeretnék hitelt felvenni, így ha vettünk valamit (például autó) akkor kifizettük a teljes árát.

2020. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
21%
Illetve vannak befektetéseink. Van olyan ami már bőven megtérült, és van olyan ami még nem. Apukám javasolta, hogy fektessük be ebbe abba a pénzünket, mert vissza hozza majd az árát, és igaza lett.
2020. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi már együtt éltünk albérletben, és éppen előtte hagytam ott a munkahelyem mikor véletlenül teherbe estem. Én 20 éves voltam, férjem 25. A terhességem elején bejelentette a ház tulajdonosa, hogy eladták a házat egy hónapunk van kiköltözni. Nem volt kérdés, hogy a babát megtartsuk. Anyósékhoz költöztünk, alkalmi munkákat vállaltam amíg tudtam (férjemnek fix munkahelye volt) és minden lehető pénzt félre tettünk. Fél évvel a baba születése után hitelt vettünk fel és megvettük a házunkat. Kb 1 évet laktunk anyóséknál. Ennek már 2 éve, azóta már itthonról dolgozom és helyre álltak a dolgok.
2020. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
73%
Nekem már az nem egyértelmű, hogy ha egy friss pár nem lakik együtt, de össze akarnak költözni, az miért jelent automatikusan lakaskeresest. Nálunk ez így nézett ki, hogy 25 évesen, amikor osszejottunk,a férjem volt nálam sokat, ezért végül ő költözött hozzám, és oda vállaltunk (volna) gyereket, csak aztán nem jött össze olyan gyorsan, úgyhogy már egy másik albiban laktunk, amikor terhes lettem. 31 évesek voltunk, amikor saját lakásunk lett, előttem laktunk albérletben, meg nagymamám lakásában, miután meghalt, és apukám meg a testvére nem akarta még eladni, mert nem értek rá foglalkozni vele.
2020. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!