Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha apa is es en is magyar...

Ha apa is es en is magyar allampolgarok vagyunk, de masik unios orszagban elunk mar egy ideje es itt is fog megszuletni a babank, akkor a gyerek milyen allampolgar lesz? Es mi lesz az anyanyelve?

Figyelt kérdés

Lehet mas az anyanyelve, mint ami az allampolgarsagbol kovetkezne logikusan?

Hogy van ez az egesz?


2008. nov. 28. 09:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet a gyerek anyanyelvevel?
2008. nov. 28. 12:53
 12/13 anonim ***** válasza:

En vagyok a linket kuldo valaszolo. Nagyon szivesen!

A mi babank anyanyelve angol lesz mert mi itt is fogunk elni kint Angliaba nem megyunk haza Magyarorszagra. En mindenkeppen magyarul fogok a picivel beszelni de az anyanyelve angol lesz mint az apukajanak. Bolcsode angol, oviba majd angolul fog beszelni, ugyhogy nem bonyolitom tul. Persze ezt csak en gondolom igy, nem tudom, hogy ennek van-e valamilyen hivatalos utja. De ha valamit be kell jegyezniuk hivatalosan valahova a baba szuletese utan es tollunk varjak ra a valaszt mi az angolt valasztjuk. De ennek meg en is megprobalok utanna jarni mert ez csak pusztan az en velemenyem.

2008. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de hol szerepel hivatalosan az anyanyelv? Mert én csak arról tudok, hogy az állampolgárság egy adat a személyes adatok között. De az anyanyelv ? ezzel még nem találkoztam...

És szerintem az lesz az anyanyelve, amit tanítasz neki. Ha magyarul beszéltek egymás közt, akkor magyar, ha angolul, akkor angol. Ez rajtatok múlik...

2008. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!