Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerős "lenyúlta" a nevünket....

Ismerős "lenyúlta" a nevünket. Ettől ti még adnátok ugyanazt? Valakinél volt hasonló eset?

Figyelt kérdés
Van kiválasztott nevünk arra az esetre is ha kislány lesz és arra is ha kisfiú. Igazából már évek óta megvannak a nevek. Most egy párnak a baráti társaságból született gyereke, kislány, és a mi kedvenc nevünket adták neki. Nem állunk egymáshoz annyira közel, egy évben kb 2-3x gyűlik össze a társaság, nem is beszéltünk korábban nevekről, szóval azért is tettem időzőjelbe, hogy "lenyúlták", mert nem erről van szó, de mégis kicsit olyan rossz érzés, hogy ha esetleg kislányunk születik majd, akkor adjam ugyanazt a nevet?? Ti adnátok? Vagy zavarna ebben az esetben?
2020. okt. 13. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Adnám neki ugyanazt a nevet
Keresnék inkább másikat
111 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez legyen a legnagyobb gondod. :D szavaztam
2020. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha az a név tetszene évek múlva, adnám.
2020. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudták, hogy tetszik nektek, és ha nektek soha nem lesz lányotok, nem adhatják ezt az ő lányzknak ha nekik ez tetszik? Te se hondoltad komolyan.
2020. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

Volt/ van hasonló. Kb 10 éve kiválasztott nevünket adta egy ismerős. Párhetente találkozunk egyébként. Még nem döntöttük el, hogy adjuk e a választott nevet. Egyik az, hogy kezdek kiábrándulni emiatt belőle, hisz máshoz kötöm. A másik, meg hogy a csaj olyan, aki tuti puffogni fog miatta. Meg az a típus, aki nem hiszi el, hogy nem miatta adom, hanem rég eldöntöttük. Úgyhogy passz...

Egyébként csak az zavar, hogy neki nem is tetszett ez a név, végig mást mondott, hogy lesz a gyerek. Végülis meggondolhatta magát, csak nekem meg a szerelem nevem úszott el így.

2020. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Uh, hirtelen azt hittem, hogy a tini párkapcsolatok kategóriában vagyok, de sajna mégsem. Nem hiszem el, hogy felnőtt ember ilyeneken agyal. Mégha családtag lenne, megérteném, de itt egy ismerősről van szó, akinek lehet, hogy 10 év múlva már a nevét se tudod. Teljesen lényegtelen, mit csinálnak, add azt a nevet, amit szeretnél.
2020. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Mi amikor megtudtuk a baba nemét egyből rávágtuk, hogy mi legyen a neve. Meglett a baba rá egy hétre láttam, hogy a párom rokona is azt a nevet adta a fiának. Na bumm kettő lett belőle. 😂
2020. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Melyik névről van szó? Tényleg ennyire ritka lenne?
2020. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Már nem vagyok gimis. Csak azért, mert másnak is van, az enyém nem lesz kevésbé különleges. Vagy gyereket se akartok már, mert az is olyan, mint a másiké? Dedó.
2020. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem dedó. Sokan névválasztásnál rögtön kizárják a rokonok/ismerősök neveit. Kisgyerekekét is. Ebben mi olyan meglepő?
2020. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9 eves koromban eldontottem egy regeny hatasara hogy ha lanyom lesz, azt a noi nevet kapja. 23evig erleltem magamban, mire lanyom lett. Probalkoztam mas neveket izlelgetni, de egyszeruen nem ment. Ha a hazunkban meg 2 ugyanilyen nevu kislany lenne sem adtam volna mas nevet, ha igen, ezerszer megbantam volna.


Naná h adnam. Talan kizaro ok az ugyanilyen nevu mar megszuletett unokatestvere lenne, tehat ha a nagyszuloknek tobb ugyanolyan nevu unokaja.

2020. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!