Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy már harmadjára elvetéltem?

Figyelt kérdés
Elmentem pszichológushoz, de nem segített. Az ismerősök csak annyit mondanak, hogy örüljek, mert úgyis beteg lett volna. Nagyon sokszor érzem úgy, hogy senki nem ért meg. A párom haragszik rám emiatt. Nem mondja, de kerül.
2020. nov. 30. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Istenem, hogy lehet ezzel a szöveggel jönni, hogy úgyis beteg lett volna. Nulla érzelmi intelligencia.

A párod se semmi. Haragszik rád!? Mi a fene? Veled együtt kéne ezt feldolgoznia.

Voltatok kivizsgáláson, hogy mi a gond?

Illetve szerintem a pároddal együtt kéne a pszichológushoz mennetek, mert itt nem csak rólad van szó, hanem a kapcsolatotokról is. Próbáltatok beszélni erről?

2020. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát ha a párod haragszik e miatt, akkor nem biztos hogy szűlnék neki gyereket. Legelsőnek a párodnak kellene melletted állnia, ő sokat segítene feldolgozni ezt a dolgot.
2020. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem haragszik, a férfiak másképp dolgozzák fel ezt a témát, de fontos lenne erről beszélgetni vele. Mond el neki, úgy érzed haragszik rád emiatt. Nem kell veszekedni, nem kell egymást hibaztatni, mert ilyenkor nem hibás senki, de kommunikaljatok különben ramegy a kapcsolat.


Fontos lenne tudni mi okozza a vetélést, egy genetikai vizsgálat mindkettőtöknek és egy hormon panel neked kellene, illetve egy nagyon alapos nőgyógyászati vizsgálat.


Nehéz ügy ez, én 4 vetélésen vagyok túl, ebből egyet nem számolok mert csak kémiai terhesség volt. Mind a 6 héten ment el. Hibáztatni bárkit ilyenkor felesleges, erről nem tehet az anya.

Nálunk végül a hormon eredetű probléma volt.


Az ismerőseid egyébként jól mondják, bár tudom ez ilyenkor téged nem nyugtat meg. De gondolj csak bele. Inkább magától távozzon a gyermek a terhesség korai szakaszában, mint egy halva születés, vagy születés után pár nappal haljon meg szegény, mert az élettel összeegyeztethetetlen betegsége van.

Szánj időt a gyászra és arra hogy a kapcsolatotok újra erős talpakon álljon. Vizsgaltasd ki magad közben, zárj ki minden lehetőséget ami vetéléshez vezethet, a fogaktol kezdve mindent.

2020. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Keress erre szakosodott pszichológust.
2020. nov. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy. Szerintem a párod nem haragszik, csak lehet rosszul dolgozza fel. Az is lehet, hogy most érzékenyebb vagy, ami teljesen érthető (mielőtt félreérted). Mi lombikra járunk, 2 vetélésen vagyok túl. Én csak gondoltam a pszihológusra, de nem mentem el. Feldolgozni idő kell hozzá mindenféleképpen (nem írtad mikor volt az utolsó). Mindenféleképpen vizsgálatok kellenek ilyen esetben? Mi ezekre várunk most, igaz közben meg rettegek is, hogy mi lesz az eredmény, de 4.lombikra addig nem szeretnénk menni, amíg újabb vizsgálatok nincsennek meg. Én még pozitív történetek szoktam olvasni. Tudom, hogy velem nem biztos, hogy úgy lesz, de tudok valamibe kapaszkodni. Tavasszal amikor pl másfél hetet kórházban voltam volt ott 2 nővér akivel beszélgettem. Az egyiknek a 6.lombik sikerült, mindegyik után műtét volt neki, mert nem bírta a szervezete a hormonokat. Másiknak pedig 6 vetélése volt, de utána lett gyereke. Ilyenkor elszoktam gondolkozni, hogy mikor mondanám azt, hogy elég volt feladom, de ezt abban a helyzetben érezném. Még nem adjuk fel. De mindenféleképpen vizsgálatokra menjetek. Ha kiderül valami akkor lehet kezelni többnyire.
2020. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a párod nem azért haragszik, mert elvetéltél, hanem mert valamit rosszul kommunikáltok. Akár pont mindketten csak megértést, közeledést vártok a másiktól, miközben csak magatok sajnáljátok duzzogva és távolodtok. Ha ez a gyanús, okos enged...

Pszichológus nem úgy működik, hogy elmégy és megúszod a gyászt. Kb. fél év rendszeresen járás, és az önismeretet segíti, pl. azt megérteni, hogy idő kell és fájnia kell, az a normális.

Mindenképp vizsgáltasd ki magad, ha még nem tetted. Ez arra is jó, hogy értelmeset, céltudatosat tegyél.

2020. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

En 2 hete szultem meg a 22 hetes ikerbabaimat.

Igaz,nekem ez az 1.vetelesem volt,de en pozitivan allok a dolgokhoz es minden rendben lesz.

Esetleg neked kiderultek a okok,miert veteltel el?

Kitartast kivanok!

2020. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kommunikáció! Üljetek le a pároddal, és beszéljetek át a dolgokat. Illetve szerintem is érdemes lenne együtt mennetek pszichológushoz. Valaki írta is, hogy vannak erre szakosodott pszichológusok, érdemes lenne hozzá elmenni, talán többet tud segíteni.
2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányszor voltál, de a pszichológus több hónapos terápia alatt tud segíteni. Nem pár alkalommal. Illetve az se mindegy hogy milyen módszerrel kezel, megvan e a kémia köztetek. Én mindenképp ebbe az irányba mennék.


Ezen kívül a pároddal is tudnotok kell nyíltan beszélni erről és együtt is feldolgozni ezeket a veszteségeket.


Valamint utánajárni mi áll a vetélések hátterében.

2020. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj dehogy haragszik rád! Lehet ő úgy gyászol. Azért kerül, mert nem akarja, hogy lásd, hogy gyászol. Erősnek akarja mutatni magát.
2020. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!