Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz megérteni,...

Miért ilyen nehéz megérteni, hogy én soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Mióta az eszemet tudom, abban biztos vagyok, hogy nem akarok soha gyereket. Ezt mindenki tudja a környezetemben, mindenki elfogad így. Kivéve a szüleim. Folyamatosan felhozzák, hogy majd nekem is gyerekem lesz. Meg mikor szeretnénk már a párommal gyereket. Tegnapi napon is meglátogattam a szüleimet, azt kezdték el mondani, hogy az lenne nekik a legnagyobb ajándék, hogy ha karácsonykor jelentenénk be, hogy gyerekünk lesz. Mondtam, hogy akkor csalódás lesz a karácsony. Mert erre nem kerülhet sor. Akkor jött az ismételt kérdés, hogy miért? Ismét elmondtam, amit az elmúlt 10-15 évben, hogy nem szeretem a gyerekeket. Egyszerűen vannak olyan emberek akik nem akarnak gyereket, és kész. Erre anyukám elkezdett sírni, hogy én lelkileg szegény vagyok. Lehet valóban igaza van, lelkileg szegény vagy. De miért ilyen nehéz megérteni, elfogadni az én döntésemet.
2020. nov. 30. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezt még hallgatni fogod egy ideig, hacsak nem lépsz fel határozottabban. Az elveidet meg kell védened, és ha nem használ a szép szó, majd csúnyán megérti. Tudom, a konfrontáció nem a legjobb megoldás, de van, aki nem ért a szép szóból. Ha látja, hogy határozottan tartjátok magatokat az elképzeléshez, akkor talán leszáll rólatok.

Ugyanakkor valahol őt is meg lehet érteni, unokára vágyik.

2020. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Van tesod, vagy egyke vagy? Mashogy kepzeltek, szerettek volna unokazni. Ugyanakkor nekik is tiszteletben kell tartaniuk, hogy a gyerekvallalasi lehetoseguk nekik mar megvolt, az pedig, hogy vallalsz-e, vagy nem, a te dontesed. Amugy miert zavar teged, ha felhozzak?
2020. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Te is pont úgy fogsz sírni 20-30 év múlva, mikor karácsonykor senki nem nyitja rád az ajtót.
2020. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van egy bátyám. Ott egészségügyi gondok miatt nem lehet gyerek. Illetve örökbe fogadni nem szeretnének.

Azért zavar, mert nyilván nem ez volt az első alkalom hogy felhozzák a témát. Mikor tudják, hogy hogyan állunk a gyerek vállaláshoz.

2020. nov. 30. 12:44
 5/13 A kérdező kommentje:
Érdekes a párom szülei eltudták fogadni a döntésünket. Ők a szüleimmel ellentétben havonta 2X nem teszik fel a kérdést.
2020. nov. 30. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Szegény szüleid :(


Azért, mert a természetellenes dolgokat nehéz megérteni.

2020. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Megérthetnéd te is őket. Unokázni szeretnének. Ti kirepültetek,magukra maradtak. De persze nekik is el kell,illetve kénytelenek elfogadni,hogy te nem akarsz gyereket csak nem lehet nekik egyszerű.

Viszont valamilyen szinten igazat adok a hármas válaszolóval is..persze nem így fejezném ki magam, de én pl belegondolok,hogy megöregszem és nincs senkim...hát..

De ez én vagyok.

2020. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Azt értem. Azért kérdezem, hogy miért zavar, mert van egy rakás más téma, ami ugyanúgy zavarhatna, ha újra és újra felhoznák, valamiért mégsem az zavar, hanem ez. Ha rájössz, hogy ez miért van, közelebb kerülsz ahhoz, hogy egyáltalán ne zavarjon, akkor sem, ha minden alkalommal ezzel kezdik a találkozást, mert akkor majd megvonod a vállad, és ha tovább tolják a szöveget, akkor is nyugodt fogsz tudni maradni, mert pont annyira fog érdekelni, mintha az időjárásról beszélnének. Mert te ezzel lehet, hogy csak ennyit fogsz tudni tenni, megváltoztatni a hozzáállásodat, az övéket ugyanis nrmhiszem, hogy sikerülne.
2020. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Igazából mindkét fél érthető: részedről a te életed, úgy éled, ahogy szeretnéd


Részükről:

Az emberek nagy részében van egy fajta ösztön, ami szerint utódokat akar. Ők felneveltek két gyereket, ami nyilván rengeteg energiájukba került és most úgy érzik, hogy ez valamilyen szinte hiábavaló volt, ha nektek úgysem lesz gyerekük. Nyilván ez így nyers, de ez az igazság.

A másik, hogy nyilván szeretnének ők is úgy babázni, hogy a dolog oroszlán része nem rájuk hárul.


Most ez így lehet nyersnek hangzik, de magam részéről is ezt érzem, hogy ugyan a lányom még csak 3 éves és ugyan szeretnénk még gyereket, de nem biztos, hogy összejön. De azt gondolom, hogy én is csalódott leszek, ha majd annak idején nem lesz egy unokám sem.

2020. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is mindkét fél érthető. De az biztos hogy a szüleidnek nem kéne szekálni. Én is szomorú lennék ha a fiam és a leendő párja így döntenének, de tiszteletben tartanám. Ez a pillanat még nagyon messze van nálunk tekintve hogy jelenleg 2 éves. De elsőre én biztos magunkban keresném a hibát, hogy talán rossz gyermekkora volt miattunk és nem akar olyan szülővé válni mint mi. Ez a gondolat biztosan sírást váltana ki belőlem. Bár nem tartom valószínűnek, hogy ezt a gondolatot megosztanám vele.


A lényeg, hogy nincs azzal semmi baj ha valaki nem szeretne gyereket. Valószínűleg a szüleid abban bíztak, hogy ez az érzés benned megváltozik.

Én a helyedben egy alkalommal nagyon komolyan elbeszélgetnék velük. Elmondanám, hogy szeretném ha ezt tiszteletben tartanák és nem piszkálnának érte. Neked így is teljes és boldog életed van és ha mégis úgy alakul az élet hogy a következő 10-15 évben meggondolod magad akkor szólni fogsz.

2020. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!