Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az emberek valóban azért...

Az emberek valóban azért akarnak átlagban gyereket, hogy öreg korukra legyen segítség, ne legyenek egyedül?

Figyelt kérdés
Én nem akarok gyereket pedig már 36 vagyok. És erre mindig azt szokták mondani hogy mi lesz így veled idős korodra, ki lesz aki ápol és vigyáz rád, aki gondoskodik majd rólad stb.
2020. dec. 4. 09:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen még elképzelhetőbb volt. Akkor 20 évesen szültek gyereket és az 50 éves szintén nyugdíjas "gyerek" idejébe belefért az ápolgatás.


Manapság, amikor 40+ születik az első gyerek, nehezen elképzelhető, hogy 30 évesen ápolni fogja a szüleit. Akkor még a saját életét építi.

2020. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a többi ember mit akar, de én nem ezért szültem. Nem álszentségből mondom, tényleg jó lesz majd, hogy öreg koromra lesz még családom, de elsősorban azért szültem, hogy ő boldog legyen, és ne legyen egyedül és nem azért, hogy én. Család lettünk, számítunk egymásra, de azt gondolom, hogy a Gyermekmentes Övezet csoport egyre inkább befeketíti a gyermekvállalást. Biztosan vannak, akik ezért szülnek, de a világ nem ennyire sötét és rideg, mint amilyennek az internet beállítja.
2020. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Fura hogy ezt egy 36 éves írta. Mert amikor elolvastam azt gondoltam hogy ismét egy kérdés amikor a kérdező csak a netes fórumokban elhangzottakbol általánosít, biztos tini. Te nem szoktál beszélgetni az emberekkel a való életben?

Van ilyen biztos de a környezetemben elnézve tuti nem ezért szültek. Vannak dolgok amiket nem lehet megjátszani. És semmi garancia sincs arra hogy a gyerek nem költözik az ország, vagy Európa másik felébe.

2020. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat az elég rosszul kalkulál. A legtöbb csalad nem el túl közel egymáshoz. Az évi 3 táplálkozással nem tudom mennyivel van előrébb. De meg 10-zel se
2020. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek azért akarnak gyereket, amiért az állatok is utódokat szülnek: ez (általában) benne van a genetikai programban, egy ösztön és kész. Teljesen értelmetlen mindenféle magyarázatokat gyártani hozzá szerintem
2020. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálam-ugyan nem ez az első és legfontosabb szempont de-nem hátrány ha nem maradnék egyedül vénségemre. Mire idős leszek valószínűleg az édesanyám nem fog már élni, édesapám már meghalt. Testvéreim más más városokban. A férjem is idős lesz már. Én szeretnék a gyerekeim, unokáim...esetleg dédunokáim közelében élni. Látni, hogy a gyerekem, az unokám boldog és segíteni neki(k). Most jelenleg a legfontosabb szempont, amiért gyereket vállaltunk, mert már úgy éreztük, hogy megértünk a szülőségre és én boldog vagyok, hogy megtaláltam azt a férfit akinek szülhetek és boldog vagyok azért, hogy ő a lányom apja. Szeretném majd nagyon sok mindenre megtanítani őt és kíváncsi vagyok, hogy milyen embert tudok/tudunk nevelni belőle. Egy gyerek az élet csodája...nekem legalábbis és remélem, hogy hosszú évekig a közelemben lesz még akkor is ha már családja lesz és boldog lesz majd, hogy mi vagyunk a szülei. Azt kapjuk majd vissza, amit mi adunk neki.
2020. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, anyósom azért szült kettőt.
2020. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen gondolom így. A családalapítás, a társaság egy természetes igény.


Egyébként a 20. század újításai előtt így ment ez mindenütt. A gyereknek ápolnia kellett idősebb szüleit. Bizonyos mértékig ez az élet rendje...


Kínai családok pl szétszednek, ha nem gondoskodsz a kínai párod szüleiről/nagyszüleiről.

Európában meg önzőnek gondolják azt, az életét ledolgozott embert, aki nem egy tucatnyi másik ember között, egy utolsó öregotthonban, fertőzésben akar meghalni.

Jó, a nyugat-európainak van pénze. Na de a kelet-európainak? Se gyerek nem született, se pénz nincs.

2020. dec. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azért akarnak, mert unatkoznak, és nem érzik teljesnek az életüket. Azt hiszik, a gyerek fogja majd őket boldoggá tenni. Sztem túl sokan vagyunk a Földön, nem szülnék most az biztos, csak egyre rosszabb lesz a helyzet...másrészt meg ugye teljesen normális, az élet része és valóban sok örömet ad.
2020. dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!