Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteges szülői túlféltés...

Beteges szülői túlféltés példákkal? Hol van a határ a beteges túlféltés és a természetes aggódás között?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 10:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Mi például nem mehettünk át játszani senkihez gyerekként, még a szomszédba se. Nővérem azóta se tud barátságokat kialakítani, ha kilép a kapun kis mimóza lesz, fél minden változástól, pánikbeteg, pedig már elmúlt 30.

Szerintem ez túlféltés volt, ami semmiképp nem vált a hasznára.

2020. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Én Kisvárdán voltam úszómestem 5-6 évvel ezelőtt, az élménymedencénél, amit mára már lebontottak. 1 méteres vízmélység volt a végében, az elején 20 centis víz volt. Volt egy híd, és egy pár méteres magasságú várszerű dolog, amin 2 csúszda volt (Itt volt 1 méteres vízmélység). Jön oda hozzám egy anyuka, hogy a kislánya átment a híd alatt és le akar csúszni a csúszdán, bele fog fulladni a vízbe. Erre kiderült, hogy a kislány 14 éves volt. A vicc az egészben, hogy 7-8 éves gyerekek simán csúszkáltak a csúszdán úszógumi nélkül, mert csak 1 méteres volt a vízmélység, de a 14 éves, 170 centi magas lányát féltette az 1 méteres vízben az anyuka.
2020. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt olyan osztálytársam, akinek minden èvben eljött az anyja osztálykirándulásra, mert féltette a lányát, hogy utazás közben felborul a busz (?). De tételezzük fel: a busz felborul. Anyuka mit tud csinálni? Semmit.

Ez szerintem irracionális félelem volt.


Nyilván van egy természetes aggódás a szülőknél, főleg a mai világba, de ez szerintem beteges aggódáshoz tartozik.

2020. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

A 18 eves ocsemnek azt mondta anyám, ha fel mer menni pestre vonattal akkor haza mar nem kell jonnie. Persze nem igy lett, de azert itt mar erezheto hogy van defekt.

Egy ismerosom azt mondta o biztos nem fogja elengedni a lanyait sehova mig nem lesznek 18-ak. Semmi buli meg ilyesmi.

2020. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Harmadikos a lanyom. Lakótelepen lakunk, a házzal szemben van a suli, mellette egy park, ahol jó időben a fél osztály lenn játszik. Az egyik kislányt soha nem engedik le, még szülői felügyelettel sem, mert "nem akarják, hogy bandázáshoz szokjon." Nem tudom, ez féltésnek számít-e, de mindenkepp nagyon szomorú.
2020. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Én túlféltem az 1 éves fiam,de próbálok rajta dolgozni mert tudom,hogy nem normális amit csinálok. Nálam ez abban nyilvánul meg leginkább,hogy nem merem bízni az apján kívül senkire,nagyszülőkre sem. Mert azt gondolom,hogy ha bármi kicsi,apró baja támad azt csak én/mi a szülei ismerjük fel és tudjuk megoldani,közben ez nem igaz. Anyukámnak és anyósomnak is már rosszul esik,hogy 10 percre hagyom ott max,egy kv erejéig és már ott sündörgöm,mintha idegenekkel lenne. Több mindenben megnyilvánul egyébként a túlféltésem ezen kívül is. Például ha oltást kap már előtte két nappal nem alszom,mert féltem a mellékhatásoktól,pedig csak egy szuri amit mindenki megkap. Hozzáteszem,hogy eddig még csak beteg sem volt,nem volt semmi baja soha. Nem tudom miből ered ez nálam,már terhesen is ilyen voltam. Pedig gyerek előtt tök laza voltam minden téren. Azon dolgozom,hogy visszatérjek a régi önmagamhoz és a személyiségemhez,mert nagyon megváltoztam,és nem pozitív irányban.😔
2020. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Én egy betegesen féltő anya mellett nőttem fel.

Ha strandon voltunk, akkor max csak 30-40 centis vízben lehettem, még 10 évesen is, karúszóval, természetesen. Ha anyám fázott, akkor nekem is fáznom kellett, és volt, hogy még májusba, a 30 fokba is rám adta a téli kabátot sapkával, mert ő fázik (hozzáteszem, húsüzemben dolgozott, napi 12-14 órába a mínusz fokba, jéghideg húsokat fogdosva). Ha volt valakinek szülinapi bulija, akkor engem mindig 1 órával előrébb elhozott, hogy ne zavarkodjak ott. Sose mehettem le a játszótérre, még úgyse, hogy a játszótér az ablakunk alatt volt. Beszabályozta minden percemet. A tanulásba is folyton beleszólt. Gyorsan tanulok, 4 oldalt meg tudok tanulni 1 óra alatt, de anyám meg 1 óra alatt tanult meg 1 oldalt, és nem volt képes felfogni, hogy nem vagyok lassúfelfogású, mint ő, és hamarabb kész vagyok a tanulnivalóval, így mindig félnapokat kellett ülnöm a könyv felett.

2020. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Természetes aggódással nem tud mit kezdeni a szülő, de ezt le kell tudni küzdeni. A beteges túlféltés, amikor a gyereket a korához, érettségéhez mérten irracionális mértékben korlátozza.


Ilyen tipikusan az osztálykirándulásra kísérgetés vagy hogy nem engedi el sehová. De ilyen lehet az is, ha pl. nem engedi mondjuk lovagolni vagy vízisportot űzni stb., amennyiben a gyerek már elég nagy ahhoz, hogy felmérje a kockázatokat. Vagy ha 16 fölött egy korban hozzá illő, "rendes" párt el akar tiltani tőle - szóval nem csak megbeszélni, hogy lehetőség szerint mit ne, hanem hogy ne is ismerkedjen senkivel.

2020. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ugyanaz volt, mint az elsőnél, senkihez nem mehettünk át és senki nem is jöhetett hozzánk. És az én testvérem is olyan közel 30 évesen, mint az első, mintha egy 12 éves lenne felnőtt testbe szorulva.
2020. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Akar a 20 centis vízben is meg lehet fulladni, de mindegy.



Kérdező!


Pl járni tanul a gyerek. Aggódsz, ha elesik, nem e megsérül vagy simán csak fájni fog neki. Ha túlféltő vagy, akkor nem engeded egyedül próbálkozni, vagy mindenfele védőfelszerelést adsz rá, kipárnázok minden sarkot.

2020. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!