Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák! Hogy...

Egyedülálló anyukák! Hogy lehet gyerekkel megélni csak GYES-ből? Segítségem nincs!

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

egy szóval? sehogy!

De az egyedül álló anyukák gyerekeit általában felveszik bölcsibe és így lehet dolgozni! Nehéz, de nem kivitelezhetetlen!

2010. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérj a gyereked apukájától pénzt! Ha elutasít, menj bíróságra és kérj asszonytartást! Amíg nem tudsz dolgozni, kötelessége eltartani benneteket! Az asszonytartás a fizetése 50%-a!
2010. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
az elsőnek igaza van!Sajnos nincs más megoldás csak az ha beadod a picit bölcsibe és elmész dolgozni.Segítség nélkül gyesből nem lehet felnevelni egy gyereket.
2010. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Tök egyszerűen: Sehogy!!

Kérhetsz az önkormányzattól rendszeres gyermekvédelmi támogatást, de ez is "csak" évente 2X 5,600,-ft, viszont ingyen van a bölcsi, és te meg mehetsz dolgozni.

Ha a babád elmúlt 20 hetes, nem látok más megoldást.

És ne halogasd sokáig, mert éhenhaltok...

A máknél igényeld az egyedül nevelőknek járó cspt, valamennyivel több, de nem annyival, hogy megéljetek belőle..

2010. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
nem értem miért pontoztak le, aki lepontozott levezetné h havi 30-ból milyen életet biztosít a gyerekének és magának segítség nélkül? nem kötözködés csak el sem tudom képzelni! kéregetni lehet meg ilyesmi, de a gyest általában még apukával se vállalják, inkább meló!
2010. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem sem lehet ennyiből megélni, segítség nélkül legalább is képtelenség. Ezt tapasztalatból mondom.

A gyerektartás sem olyan egyszerű, ahogy azt sokan elképzelik, mármint ha egy férfi nem akar fizetni, ha nagyon akar ki tud bújni a felelősség alól. Ha nem bejelentve dolgozik, és nincs vagyontárgya, akkor nem tudják miből levonni.

Az asszonytartás meg nem jár, én megkérdeztem anno az ügyvédemet, mert az anya nem munkaképtelen, az, hogy otthon marad, csak egy opció, de ha akar, el tud menni dolgozni. Nekem ezt mondta az ügyvéd, és elég jól ismeri a dörgést, mert ez a szakterülete.

Annyit lehet tenni, hogy a gyerek megy a bölcsibe, anyuka meg dolgozni (már ha talál munkát). Segítség nélkül máshogy nem igazán megy.

2010. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Olyan nincs,hogy "apuka nem akar fizetni",vagy nincs bejelentve.Ilyenkor megelőlegezi az állam a gyerektartást,és majd behajtja az apukán!!!

Nálunk is igy volt.

2010. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet mondani, hogy olyan nincs, de mégis van. Ismerek olyat, akinél az apuka azt csinálja, hogy félévente kifizet egy havi gyerektartást, és ilyenkor már az állam nem fizet. Mert az kell hozzá, hogy fél évig ne fizessen, ha fél évente kifizet egy havit, akkor újra indul a fél év. Vagy ha az apának nincs az országban bejelentett lakcíme, mert ilyenkor azt mondják, hogy nincs esély a behajtásra.
2010. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

sok apuka kevesebbre van bejelentve és ott vannak a vállalkozók.......ilyen esetekben a gyerektartás nevetségesen alacsony is lehet, nem mondom, h akkor már ne is jöjjön, de megélni nem lehet belőle......a gyerek nem akart megszületni, nem ő kérte, hanem mi hívtuk ide, megérdemli, h megfelelő mennyiségű zöldség, gyümölcs, hús legyen az étrendjébe és ez bizony nem két forint és ha hozzá vesszük, h a ruházkodás is szinte létfeltétel, akkor is megterhelő anyagilag, ha csak használtat veszünk!

Szerintem a munka az egyetlen lehetőség, ami jót tesz anyukának is, mert nem kell minden nap négy fal között rettegni a csekkektől!

2010. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!