Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkezdtem letölteni a bent...

Elkezdtem letölteni a bent lévő szabikat, de a munkáltatóm azt mondja, hogy nem biztos, hogy vissza tud venni, ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
2,5 hónap szabim van bent, engedélyezték ennek kivételét munkába állás előtt, de azt mondják létszám stop van a munkahelyemen, nem biztos, hogy vissza tudnak venni. Februárig Gyesen vagyok, tehát el nem küldhetnek, de kell a pénz és vissza akarok menni dolgozni. Megtehetik, hogy a szabi lejárta után nem foglalkoztatnak?
2010. aug. 19. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szabi után 30 napig még védett vagy, utána elküldhetnek...

Vettek fel valakit a helyedre? Ha igen, milyen módon? Addig amíg te nem mész vissza, magyaránt csak helyettesít, vagy őt is véglegesen??

2010. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem küldhetnek el, hiszen a lányom csak februárban lesz 3 éves, addig felmondási tilalom alatt állok. A pozíciómat átszervezés miatt a cég egy másik központjában tölti be valaki, ami a lakhelyemtől 160 km-re van. A fizetés nélküli szabim megszakítását viszont hivatalosan engedélyezték, tehát újra aktív állományban vagyok.
2010. aug. 19. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Megtehetik, de el nem küldhetnek a gyerek 3 éves koráig, ha nem tud ténylegesen alkalmazni akkor is kell hogy fizetést kapj.( most nem jut eszembe mi a pontos megfogalmazás)
2010. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy a szabadság letöltés mellett a GYES-t is igénybe veszed?
2010. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, az a gyermek 3 éves koráig jár, függetlenül attól, hogy dolgozol mellette v. szabin vagy.
2010. aug. 20. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!