Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan elítélendő, ha...

Miért olyan elítélendő, ha nem az anyánál, hanem az apánál van a gyerek? Ha fordítva van, akkor senki nem mond semmit, de ha az apánál van a gyerek, akkor már elkezdődnek az elméletgyártások, hogy vajon miért nem az anyánál van.

Figyelt kérdés

Ha valakinek elválnak a szülei, az anyjánál lakik, akkor senkinek még a szeme se rezdül. Ha a gyerek elmondja, hogy 6 éve nem látta az apját, arra is csak annyi van mondva, hogy fú de k.ög az apuka.

De ha apukánál van elhelyezve a gyerek, akkor már mennek a találgatások, hogy mi van anyukával, meg akkor is, ha anyuka hetente többször is találkozik a gyerekkel. Milyen anya ő, de arra az apára senki nem szól semmit, aki le se k.kkantja a gyereket.


2021. márc. 24. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
De igen ,azt az apát is elítélik aki nem foglalkozik a gyerekével.
2021. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Szerintem ez azért van, mert alapesetben a bíróság az anyához ítéli a gyermekeket. Az apának nagyon nehéz elperelni a gyerekeket az anyától. De egyébként én sem értem mi a különbség. Én csak arra tudok gondolni, hogy ilyenkor az emberek arra gondolnak, hogy az anya maga mondott le a gyerekekről.
2021. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Az apa is ugyan úgy elítelendő, ha nem foglalkozik a gyerekkel. De ahogy a kettes vàlaszoló írja, alap esetben az anya kapja meg a gyereket, ha a bírósàg az apànak ítèli, annak nyomós oka van. Valamint az anya kötődik jobban. Ő hordja 9 hónapig, erősebbek az ösztönök. Nyilván van kivétel, amikor anya önszàntàból mond le a gyerek nevelèsről.
2021. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Második válaszoló vagyok, egyetértek az előző válaszolóval.
2021. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#1 #3 tényleg? Az apát még fel is mentik ilyenkor. Nem szereti a gyerekét, nem foglalkozik vele, nyűg neki, arra csak annyit írnak, hogy akkor ne foglalkozzon vele, mert a gyerek megérzi. De ha az anya mond ilyet, hogy nem szereti a gyerekét, akkor mindenki csak annyit ír, hogy szorítsa össze a fogát, bírja ki, ha beszült, akkor vállálja a következményeit, minek kell az ilyennek gyerek, a gyerek 18 éves koráig nevelnie kell, stb.
2021. márc. 24. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez nálam azért veri ki a biztosítékot, mert egy anya (alapesetről beszélek) a fogantatás első percétől érzi a gyerekét.

Az első pillanattól fogva az anyával van, az ő testében növekszik, fizikailag senki nem lesz közelebb soha egy gyerekhez, mint az a nő aki kihordta.

Alapesetben ez érzelmileg ez olyan állapot, amikor a nő elkezd anyaként funkcionálni és ez lesz az első 'szerep' az életének a további részében.

Fel nem foghatom, hogy akinek egy nő ad életet, egy nő dönt a teste felett és akarja, kihordja, megszüli, az a nő hogyan nem szereti a gyerekét, hiszen nem a gyerek akarta magát, hanem két emberből lett.

Nálam ezért súlyosabb, ha a nő hagyja el a gyerekét.

Egy férfinél sem normális dolog félre ne értsd, főleg, ha lelép és nem gondoskodik a gyerekről.

Egy férfinél is kialakul az a fajta kötődés, ami örökre szól (alapesetben).

2021. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én eddig csak olyan szorikat hallottam hogy az anya konkrétan otthagyta a családját (lelépett más férfival), így az apával vannak a gyerekek.

egy ismerősöm is próbált harcolni a gyerekeiért, mert az anyjuk elhanyagolta őket. úgy tudom végül sajnos nem kapta meg őket.

én csak tisztelni tudom mindkét esetben a férfit, és elítélni a nőt.

2021. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon durva kettős mérce van ezzel kapcsolaban. Nemrég volt egy olyan kérdés itt, hogy az anya gondolkodott rajta, hogy inkább az apánál legyen a közös gyerekük, és meg hétvégén lenne vele, mert az apának olyan volt a munkája, hogy addig is ő hozta-vitte oviba a gyereket, anya meg több műszakban dolgozott. Erre mindenki elkezdte szekálni, hogy nem igaz, hogy nem tudja megoldani, nem is anya, ha "odaadja" az apának a gyereket, meg miért nem csinálják úgy, hogy akkor apa megy érte, és este hazaviszi anyának.

Miközben egy teljesen logikus, ésszerű döntés lett volna, hogy akkor hétköznap apukánál legyen a gyerek, hiszen sokkal könnyebben meg tudja oldani időben a dolgokat. Én semmi különlegeset nem látnék egy ilyen helyzetben. Az önmagában szomorú, amikor a szülők válnak és kétfelé szakad a család, de most hogy a gyerek melyik szülőnél tölt több időt, az igazából mindegy kéne, hogy legyen, hiszen normál esetben mindketten ugyanannyira szeretik a gyereküket és ugyanúgy el tudják látni, a különbség tényleg csak abban van, hogy kinek igazodik jobban a munkarendje az óvoda-iskola nyitvatartásához. A különélő szülő meg legyen vele annyit, amennyit csak tud, és vegye ki a részét lehetőleg annyira, amennyire akkor tenné, ha vele élne a gyerek. De sajnos sokan vannak vele úgy, hogy válás után nekik az a heti-kétheti 1-2 nap a dolguk, a többit oldja meg a másik, és soha egy szülői értekezletre nem mennek el, eszükbe sem jut az éppen beteg gyerekkel otthon lenni, tanulni vele, vagy bármit, ami nem az ő hétvégéjükön aktuális, mert hát ők fizetik a gyerektartást, hát nem elég? Nem, nagyon nem. Ha mindkét szülő képes lenne ugyanúgy szülőnek maradni a válás után, nem lenne ekkora nagy ügy, hogy melyiknél tölt több időt a gyerek, mert úgyis mindkét szülő foglalkozna vele normálisan.

2021. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik műszakvezetőm története jutott eszembe. Összejött egy anyukával és lett egy közös gyerekük is, mindkettőt a sajátjaként szereti. évekig éltek együtt (nem házasodtak), s egyik nap arra ment haza hogy anyuka, gyerekek és az összes cuccaik eltűntek a házból. Úgy tudom minden előjel nélkül. Anyuka lelépett a gyerekekekkel, nála vannak, az apuka hétvégi szülő lett (a gyerekeket természetesen továbbra is szereti, várja a hétvégéket). Mégis az anyukát ítélem el.
2021. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Olyan nincs, hogy minden előjel és ok nélkül csak úgy elcuccol 2 gyerekkel. Valami oka csak volt.
2021. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!