Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évnél nagyobb gyereknél...

2 évnél nagyobb gyereknél használjátok még az alábbi dolgokat? (Babakocsi, rácsoságy, stb.)

Figyelt kérdés

Babakocsi, rácsos kiságy, hàlózsák, etetőszék, cumi, cumisüveg, pelenkàzó asztal, vagy bármi egyéb ami eszetekbe jut.


Nekem februàrban múlt két éves a kisfiam, és ezeket még mind használjuk.

Babakocsit pl rendszeresen, mert elég izgága amúgy és szerintem néha nem is tudnánk másképp hazaindulni (játszóter, bolt, nagyi, stb..).

Rácsos ágyban alszik még, és hálózsàkban. Úgy terveztük, hogy a nyár folyamán kapna gyerekágyat, természetesen azzal együtt elhagynánk a hálózsákot is.

Cumizni alváshoz cumizik vagy ha valami nagy baj történik, cumisüveget meg elalváskor még egy tápszerhez használunk.

Az étkezések 80-90%-ban etetőszékben eszik. Bár sokszor érzem hogy már nem kéne mert elég nagy (mármint termette a mi egyszerű ikeás székünkhöz) de egyszerűen sokszor nincs ideje enni🤦🏻‍♀️ Így ez a megoldás alegjobb, legalább tuti leül és valamit eszik is.

A pelenkàzó maradt még, öltözéshez, pelusozáshoz bizony mi mèg szinte mindig hasznàljuk, bár már nyilván lelóg róla, de alapesetben nem nagyon szeret öltözködni, így ez egy jó megoldás arra hogy egy helyben maradjon amíg muszáj.

Bevallom a fenti dolgok nagy részétől a leírtak miatt félek is kicsit megvállni még.

Nálatok hogy van, használjátok még ezeket?



2021. márc. 24. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, szinte mindent
Csak néhány dolgot hasznàlunk a felsoroltak közül
Nem
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

2,5 éves

Ágy:

Tervben a csere, de akkor minden bútort cserélünk

Nyárra a terv

De jó még neki, csak 3 rúd kiszedve


Pelenkázó

Szobatiszta, de fürdés után szeretem azon törölni

Nekünk használatban amúgy is, van kistesója is.



Etetőszék


Felnőtt székről csaktérdelve éri fel rendesen az asztalt

Egyszerűbb az Antilopot odahúzni az asztalhoz.

De ott rajzol, gyurmázik, kirakózik, és fest is, a kicsi így nem éri el ezeket az eszközöket.

Ha nem kötöm be, akkor ki be tud màszni is.

De jó megoldás, amikor nem akar enni és mászkálna, ami engem ès a kicsit is zavarja.


Babakocsi:


. egyébként sem használtuk szinte sosem vele..

Most gyakrabban a kicsivel. Fellépőre szokott állni


Cumisüveg; cumi : sosem használta


Hálózsàk, amíg szobatiszta nem lett, addig tipegőt hasznàlt.

Most éjjel pisil még, szóval nem ideális a zsàk.

2021. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rácsos ágyat használtuk kb hároméves koráig (már amikor nem a mi ágyunkban aludt), utána kapott egy rendes, normál méretű egyszemélyes ágyat, és raktunk rá leesésgátlót. Egy év után már azt is levettük.

Babakocsit is használtuk kb hároméves koráig, mert a bölcsi gyalogosan elég messze volt, odafelé meg lehetett közelíteni busszal, de visszafelé nem, és neki ez a gyaloglás még sok volt (nekem egyedül negyed óra, de vele kb. 45 perc), télen a hidegben, sötétben már marhára nem akartam vele minden nap ennyit csatangolni, főleg rossz időben, és nem is volt vele egyszerű gyalog közlekedni, mert mindenfelé akart menni, csak arra nem, amerre kellett.

Cumija nem volt soha.

Cumisüveget se sokat használt, sokáig szoptattam, úgyhogy ritkán volt rá szükség, nagyobb korában meg már kulacsból ivott, ha nem otthon voltunk. Azt viszont sokáig használtuk.

Hálózsákot és etetőszéket nem használtunk szinte egyáltalán.

A csatos hordozót és a karikás kendőt használtuk még sokáig, kétéves kora után is, ha olyan helyre mentünk, ahol erre szükség volt.

Pelenkázó asztalunk nem volt, csak egy pelenkázó lap, amikor az ötödik szakdt szét, akkor nem voltam hajlandó többet venni, úgy nagyjából egyéves kora körül, onnantól kezdve a kanapén pelenkáztam, öltöztettem.

2021. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2év 1 hónapos, szoval nagyobb 2 évesnél :D


Rácsos ágyat vagy 1 éve nem használunk. Gyerekágya van, mióta fel le tud mászni.

Hálózsák sose volt.

Babakocsit nem használunk mióta sétál. Rövidtáv gyalog, hosszútáv triciklivel.

Etető szék sincs vagy 4hónapja, emelvényen ül a széken.

Cumi alváshoz kell, cumisüveg meg ha éjjel kel, abból kap vizet, ne buritsa ki.

Pelenkázó sincs kb fél éve.

2021. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy, hogy ki mit használ, ha neked kell mert praktikus, akkor nem mindegy. Nálunk van aki nem is használt soha pelenkázót én szeretem, de ha nem lenne az sem baj. A rácsos ágyba a nagylányom majdnem 6 éves korig aludt, csak észrevettem, hogy nem fér már el benne😂😂😁😁, de nem is jutott eszembe hogy ágy kéne neki, ki be mászott amikor akart.
2021. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyerek #1

Bkocsi nem

Rágy nem

Cumi igen

Cumisüveg igen

Etetőszék igen

Pelenkázó igen

Hálózsák sosem volt


Gyerek #2

Bkocsi igen

Pelenkázó igen

Etetőszék igen

R. ágy nem (6 hetesen volt benne utoljára)

Cumi, cumisüveg, hálózsák nem is volt (vagyis az első kettőhöz 1 kezem elég, hogy megszámoljam mennyiszer volt használva)

2021. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan még csak másfél éves, de csak a kiságyat és az etető széket használjuk 🤷
2021. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Csak a cumisüveget használjuk, de már azt sem szeretném, de még kel enni éjjel. Nem rég született meg a kistesó, két babakocsit nem használunk. A rácsos kiságyat már másfél évesen lecseréltük, nem fért el benne. Hálózsák csak kisebb korában volt. Az etetőszéket nem rég cseréltük le szék magasító párnára. Cumija nem volt, a pelenkázót meg már kb másfél évesen utálta. Amúgy az én lányom is februárban lett kétéves.
2021. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Babakocsiban 15 hónapos kora óta nem marad meg.

Rendes ágyat 2 év 2 hónaposan kapott.

Etetőszéket kb.2 évesen rajtuk el,akkor már rendes széken akart velünk ülni az asztalnál.

Mai napig este cumisüvegből kapja a tejitalt, mondjuk a tápszeren és tejitalon kívül másra nem használtuk(pl a hozzátáplálás kezdete óta pohárból issza a vizet).

Cumija sose volt.

Még most is hálózsákban alszik.

Pelenkázóasztalt 2 évesen adtuk oda a tesóméknak,most az ágyon pelenkázzuk.

Most 2 és fél éves.

2021. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 évesen a kislányom már nem használt babakocsit, maximum ha nagyobb távokra, vagy kirándulni mentünk. 2 az 1-ben babakocsit vettünk neki, így abban kényelmesen tudott ülni ha elfáradt volna. Rácsos ágyat már lecseréltük neki rendes ágyra. Olyat vetünk, aminek magasított a széle, tehát nem tud leesni, nem is túl magas, úgyhogy biztonságos. Ő maga választotta ki :). Hálózsákot,etetőszéket,cumit,cumisüveget,pelenkázó asztalt már régóta nem használunk neki.
2021. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!