Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor indulhat be a szülés?

Mikor indulhat be a szülés?

Figyelt kérdés
Tudom, nem lehet előre megmondani, inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi. 2 napja kizárólag fekvésnél fájásaim vannak, erősebb mint a nenstruációs görcs, így nem túl kellemes. Éjszaka nem alszok semmit szinte, mert kb fél óránként felébreszt a fájás. Biztosan jósló fájások, mert ha állok vagy ülök, soha nincs. Ezen kívül 2 napja elment a nyákdugóm és kevés tágulási vérzést is tapasztaltam. Az orvosom megkérdeztem és azt mondta, hogy rendszeres fájásoknal elég bemenni a kórházba illetve akkor, ha netán jobban fogok vérezni. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Egyébként péntekre vagyok kiírva.
2021. ápr. 5. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Péntek este ment el a nyákdugó, másnap egész nap jóslóim voltak kb 10 órára 10 percesek lettek, akkor mentünk be, 2:30 ra született meg a lányom.
2021. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. gyerek: Péntek késő este kezdődtek a fájások, de még csak erős jóslók voltak 30-40 percenként. Egész éjjel ez ment. Szombaton hol 10 perces fájásaim voltak, hol fél óránként. Éjjel egykor mentünk be, mert sűrűsödtek, de utána megint ritkultak. Nem küldtek már haza. Egész vasárnap így telt. Pontban éjfélkor folyt el a víz, akkor találkoztam a nyákdugóval is . Hétfőn hajnali 3óra 10-kor született meg a lányunk.


2. gyermek: Kedden este furcsán fájt a derekam, gondoltam lesz valami. Szerda reggel 7-kor arra ébredtem, hogy elment a nyákdugó, és volt egy kevés tágulásos vérzés is. Egész nap rendszertelen fájások, amik nem voltak kibírhatatlanok. Éjjel fél 2-kor elfolyt a magzatvíz. Csütörtök reggel 5:50-kor megszületett a fiúnk.

2021. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is csak ilyenekről hallottam még, amit ti is írtok, hogy egész nap voltak jóslók. Furcsa, hogy nekem kizárólag fekvésnél. Ha állok vagy ülök egy darab sincs.
2021. ápr. 5. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Hat szerintem ez már hamarosan beindul neked. Nekem is egyből rendszeresek lettek ahogy beindult és folyamatosan rövidültek, de így is beletelt 33 órába, hogy megszülessen
2021. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyákdugó távozása után 3 nappal délelőttől rendszertelen enyhe fájásaim voltak, éjjel negyed 11kor elfolyt a magzatvíz, és 01:50kor megszületett.
2021. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kommentelők, amikor vérzés észleltetek, akkor bementetek a kórházba azért megnézetni vagy csak vártatok?


Ma vagyok 38+4 napos, mondjuk nem érzem, hogy bármi fájna, de elgondolkodtam rajta, bemenjek-e, ha vérzést tapasztalok vagy az már úgyis a tágulás miatt lesz...?


Sajna a Covid miatt nagyon gáz a szülészeten a helyzet, mindenkit sürgetnek, nem akarom, hogy bent fogjanak és beavatkozzanak, csak mert nincs kedvük megvárni, míg rendesen vajúdok, de közben attól is tartok, mi van, ha valami gond miatt van a vérzés.. :/

2021. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 én bemennék, de ez a te dolgod. Nyilván ha már fajasaid vannak valószínű a tagulasos vérzés. Egyébként nem fognak bent akaratod ellenére. Haza johetsz, max aliratjak hogy te akartad.
2021. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szülésznőm, hogy a vérzés miatt csak akkor menjek be, ha folyik le a lábamon. Tenyérnyi vérzés a betéten normális. Egyik barátnőm megijedt,fájása nem volt csak vérzett, bement, persze hazaküldték meg le is tolták, mi az, hogy nem tudja mi az a tágulási vérzés... De ez már egy másik téma.
2021. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!