Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól érdemes a...

Hány éves kortól érdemes a gyerekeknek "megtanítani" a telefon használatát segélyhívásra?

Figyelt kérdés

Ma már elég sok gyerek nagyon fiatalon kezdik a telefonozást. Leginkább játékokra, amit már maguknak is könnyen letöltenek a Play áruházból, de akár fényképeznek is vele, sőt anya apa segítségével messengeren is beszélgetnek telefonhívásban akár óvodatársaikkal vagy unokatesóikkal.


Szóval meglehetősen otthon mozognak a telefonkezelésben gyakran egészen kicsi koruktól. Felmerült bennem az a kérdés, vajon mikortól érdemes nekik elmondani, hogy lehet telefonálni, ha anya, apa vagy esetleg nagyszülő rosszul lesz és nincs közelben más felnőtt. Hiszen ez akár életet is menthet, de hát egy gyereknek elmagyarázni mikor lehet őket hívni, nem hinném, hogy egyszerű feladat lenne.


Kérdésemet egy nemrég történt tragédia ihlette, amit olvastam az interneten. A gyerekek 3 és 5 éves édesapjukat veszítették el. Otthon voltak amikor a tragédia történt, azt hitték alszik az édesapjuk, majd mikor az édesanyjuk hazaérkezett ő látta a férje száján hogy véres folyadék van ott.

Én még az 5 évest is fiatalnak tartanám, hogy elmagyarázzák neki hogy mikor és hogy lehet mentőt hívni. De ezt kb mikortól lenne érdemes?



2021. ápr. 30. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Akár amikor beszélni tud. Három éves angol kislány megható módon hívott mentőt a lépcsőn leesett, fejsérült terhes anyjához. Nyilván extrém példa, de egy ovisnak ez már elmagyarázható.
2021. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ovisnak már megtanítható
2021. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekfüggő. Ahogy már írták, nem egy példa van rá az interneten, hogy 3-4-5 évesek telefonálnak, tehát megoldható. Angolszász területen egészen kicsi kortól mindenhol azt sulykolják a gyerekek fejébe, hogy “call 911”. Most már legalább nálunk is hívható az egyesített 112, ami megkönnyítő a megtanítását.

Az említett esetről nem olvastam, de felnőttek számára is könnyebb azonosítani a veszélyt, ha látod is az esést, vagy egyéb behatást.

2021. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még tavaly letöltöttem az Életmentő alkalmazást, annak a használatát tanítottam meg mindkettőnek. Most 5 és 8 évesek, havonta egyszer megmutatom nekik.
2021. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk van egy vezetékes telefonunk, a szüleimmel szoktam rajta beszélni. Az 5 éves fiam azt tudja használni, a szüleimet is fel tudja hívni, illetve a 112-t. Mobilomat sosem adom neki oda.

Amit még megtanítottam, hogy hogyan tudja kinyitni a bejárati ajtót. És hogy ha baj van, bármelyik szomszédnál azonnal dörömbölhet az ajtón.

2021. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan 2-3 éve, hogy a hatéves kiscsávó kihívta a mentőket, amikor rosszul lett az anyja, talán el is ájult az anyuka. És pont előtte való nap tanította meg ezt a hívást a gyereknek az anyuka. Egyébként megtalálták a mentők szerencsére; de a gyerek nem tudta a címet, csak azt, hogy egy nagy, fehér ház, vagy valami, ezt nem tudom pontosan, és akkor mondták, hogy kérdezze meg a szomszédokat, a szomszédok pedig megmondták neki a címet, szóval időben kiértek a mentősök.
2021. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kimaradt a 3-as válaszomból: [link]
2021. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!