Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Onzoseg elvetetni egy beteg...

Onzoseg elvetetni egy beteg gyermeket, vagy inkabb az szamit onzosegnek, ha megtartja annak ellenere hogy beteg?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én elvetettem, de ez mindenki saját döntése. Van 3 egészséges gyerekem 2 nagy egy 2 éves, semmi idő nem maradna rá, orvosok, fejleszés stb. Én jobban szerettem azt a gyermekemet akit már megszültem. Szenvedésre nem itélnék senkit, nem hogy a saját gyerekemet nézzem, hogy szenved. Én ha tehetném eutanáziát választanám, ha már csak szenvednék.

Önzőnek nem nevezném aki megszüli csak reménykedik, hogy minden rendben lesz és nem lesz akkora a baj.

2021. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Már az egész gyermekvállalás/gyermeknemvállalás is önzőségen alapul. Azért lesz gyereked, mert szeretnél, és azért nem lesz, mert nem szeretnél. (Már persze intelligens emberek körében)
2021. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Elvetetném, egyrészt van már egy másik gyerekem akinek az életét nem szeretnén ezzel nehezíteni, másrészt olyan korlátolt életet amilyet a magatehetetlen (itt most azt is értem aki önálló életre sosem lesz képes) beteg emberek élnek nem kívánok senkinek. Harmadrészt pedig én nem lennék képes ennek feláldozni magamat és az életemet, de minden tiszteletem azé aki igen.
2021. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
1 vagyok és azért az sem mindegy, hogy hol szüli meg az ember, mert sajnos a mi országunkban annak a gyereknek van esélye akinek a szülei megtudják fizetni a fejlesztéseket. A nagyfiam csak beszédértési gondokkal küzdött az ovija annyiba került mint a fizetésem, ha elvittem volna az álamiba ami a város másik végén volt, dolgozni nem tudtam volna. Ha az önkormányzatunk aláírt volna egy oktatási szerződést a kerülettel, több gyerek járt innen, kevesebbe került volna, de nem oldjuk meg ahogy akarjuk. Ebbe az országban az egészségesnek sincs túl sok jövője, nem hogy egy betegnek😔
2021. máj. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Fontos lenne tudni hogy milyen betegségről van szó. Például ha egész életében az ágyba feküdne és teljesen életképtelen lenne, akkor nyilván elvetetném.

Viszont ha egy enyhébb szintű értelmi fogyatékosságról lenne szó, akkor elgondolkodnék rajta hogy megtartom.

2021. máj. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Én semmiképp sem tartanám meg. Dolgoztam fogyatékos gyerekekkel, fiatal felnőttekkel.

Rengeteget szenvednek az állapotuk miatt.

Folyamatosan marja őket a tudat, hogy fogyatékosok. Én ezt nem akarnám a gyerekemnek. Még a legenyhébbet sem.

2021. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Egész életében szenvedni fog és ha ti meghaltok nem lesz aki gondozza. Ez inkább már az emberkínzás kategória. De a te döntésed.
2021. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, mi a pontos betegsége. Mert például egy Down-kóros ember lehet nagyon boldog. Csak meg kell legyen szervezve az ellátása. Én most az első babánkat várom, és beszéltünk erről, hogy mi legyen, ha beteg. Mert mi meg tudtuk volna oldani a beteg baba (élethosszig tartó) fölnevelését is, mind emberi, mind anyagi szempontból. Melléje viszont nem vállaltunk volna második babát, és második babának se vállalnék beteget. Mert a saját életünket úgy áldozzuk egy beteg gyerekre, ahogy akarjuk, de a testvérét már nem szeretném ilyen helyzetbe kényszeríteni.


Az önzőség szót pedig ebben a kontextusban nem használnám. Ha beteg a magzat, akkor minden döntés nagyon nehéz. Nincs szüksége az anyának meg a családnak arra, hogy még vádolják is őket.

2021. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó!


A Down kórosok egy része rendkívül agresszív, csak zárt intézetben lakhat. Azért ezt jobb, ha tudod!!


A reklámok az enyhe Down szindrómát reklámozzák. De nem csak enyhe lehet, hanem nagyon súlyos is!!


Nem fenékig tejfel az a betegség. De ezt az oldalát agyonhallgatják. Mert nem pc.

2021. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Vegetatív, egész életében gondozásra szoruló gyereket kegyetlenség megszülni, szerintem. Az ilyen állapot azért egy elfogadható ok a terhességmegszakításra. A nyúlszáj meg mondjuk nem.
2021. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!