Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mind a két szülő kövér...

Ha mind a két szülő kövér akkor nagy valószínűséggel a gyerek is az lesz?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 06:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Ennek semmi köze a genetikához. Apám 105 kg, anyám meg 83 kg körüli, én meg csak 65 kg vagyok. Szóval... íme egy ellenpélda.


20/F

2021. jún. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én csak olyanra láttam még példát, hogy a gyerek is túl volt etetve, azért volt kövér.
2021. jún. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos mivel a szülők nagy valószínűséggel a rossz életmód és egészségtelen tàplálkozás miatt kövérek, ebben nőnek majd fel a gyerekek is.
2021. jún. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Az a gyerek ugyanolyan egészségtelenül fog táplálkozni otthon, mint a szülei, és ezt a mintát fogja kapni tőlük az életre is. Ezen viszont változtathat, ha lesz saját véleménye és motivációja az egészséges táplálkozásra, illetve ha többet mozog. Szóval esély van rá, hogy ugyanúgy elhízik, de ez nem törvényszerű.

Persze ott van az is, ha valamilyen öröklődő hormonális betegsége van a szülőnek és a gyereknek is.

2021. jún. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Én több ilyen családot ismerek, ott kövérek a gyerekek is, mert zabáltatják őket. Minden nap a hamburger, fagyi, csoki, chips, cola stb. Facebookon szinte nincs olyan képük, amin ne étellel pózolnának vagy főznének. Ezt látja a gyerek is, vagy ezt viszi tovább vagy változtat és lefogy. Engem is zabáltattak, én lefogytam, de a fent említett családok egyikében mindkét lány próbált lefogyni, de feladták és még többet híztak.
2021. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
87%

Nem minden esetben, én ismerek egy családot, az anyuka meg az apuka kövér...

A gyereknek(16/F) meg olyan jó alakja van hogy hú. Magas, izmos, vállas nagyon dögös srác. Nem a szüleire ütött az biztos!

2021. jún. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ritka, hogy nem



Nem csak genetika, hanem inkább az otthonról hozott minta.

Étrend és mozgásszegény èletmód

2021. jún. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Az élet igen furcsa. A férjem csak szemét kaját hajlandó enni, vagy kb a gyerekmenüről rendelhetne mindig. Semmi zöldség, 1-2 gyümölcs, gyorsfagyasztott dolgok, hozzá a szokásos kis chips, csoki, fagyi stb.

Most növesztett egy kicsi pocakot, de nem kövér és lám, az egészségtelen életmód mintapéldánya.


Én normális ételeket eszek, nem is mondanám, hogy sokat, mégis kövérkés vagyok.


Tehát azt kųrva merész kijelenteni, hogy az egészségtelen étel egyenlő az elhízással, vagy akár a mennyiség.

A mozgásszegény életmód is lehet a ludas. Én azóta vagyok kövér, hogy itthon vagyok (szülés után visszafogytam). Nekem kell a szaladgálás a munkahelyen, vagy valami sport, viszont sose voltma nagy sportember, most se tudom magam rávenni, hogy szabadidőmben izzadjak. A hiper alacsony vérnyomásom miatt, amit tervezek kivizsgáltatni, alig van energiám a napi tevékenységre.


Szóval egy energikus fiú aki szaladgál egész nap, nem hiszem, hogy kövér lesz, csak azért mert a szülei kövérek. Nem mindig az étkezés a ludas.

2021. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk sokféle alkat van a családban, a két gyerekem ugyanúgy eszik, az egyik kövér (pedig próbálom fogni), a másik sovány (pedig édesszájúbb), és pont semmi olyat nem szeretnek, amit én (átlagos alkatú) eszek előttük.
2021. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kövér vagyok (épp életmódváltasban, ami sikeresnek bizonyul) a párom kissé túlsúlyos kritikán aluli étkezés mellett, de mindkét lányunk normál testalkatú. A nagyobb (6,5 éves) sportos, izmos, a kisebb (4 éves) majdnem törékeny alkat.

Sajnos az egészséges ételeket messziről kerülik, különösen a kicsi és relatíve sok nasit esznek, de mozgatva vannak, amit nagyon élveznek is.


Mivel én tisztában vagyok azzal, hogy szar kövér gyereknek/embernek lenni, már a születésük előtt tudtam, hogy kizárt, hogy a gyerekeimet ezzel keserítsem.

2021. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!