Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet belőle valami gond, ha...

Lehet belőle valami gond, ha más lesz az állandó lakcímünk?

Figyelt kérdés
Eladtuk a lakásunkat és egyelőre albérletbe költözünk, de nem jelentkezhetünk be állandóra csak a tartózkodási helyünk lehet. Azt mondta a párom, hogy ő bejelentkezik az anyjához állandóra, a kisfiunk meg én meg jelentkezzünk be az én anyámhoz. Lehet ebből valami probléma, hogy más az állandó lakcímünk?

2021. jún. 23. 09:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
34%
#20 ott laksz vagy nem, okoska?
2021. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

#12 "Vagy akkor kérlek magyarázd el, miért van külön állandó és tartózkodási."


Nos, mint ahogy a neve is mutatja, nem "szülőcímnek" és "albérletcímnek" hívják ezeket, hanem "lakóhelynek" és "tartózkodási helynek". Régebben hívták ezeket "állandó" és "ideiglenes" lakcímnek.


A jogszabály azt is megmondja, mit jelentenek ezek. Röviden: a lakóhely az, ahol élsz. A tartózkodási hely az, ahol a lakóhelyedről való elköltözés szándéka nélkül három hónapot meghaladóan tartózkodsz.


Aki életvitelszerűen egy bérelt lakásban él, annak a bérelt lakás címét kell bejelentenie lakóhelyként.

2021. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Hát ezt mond a tulajnak. Nem fogok a háta mögött szervezkedni. Azt mondta, hogy csak tartózkodási hely lehet, akkor az lesz. Most költöztünk be, nem akarok jövő héten másik albérletet keresni, alig pakoltunk ki.
2021. jún. 23. 18:22
 24/29 anonim ***** válasza:
78%
Te dolgod, ha belemész, de aztán ne panaszkodj. A lakcímbejelentés törvényes kötelességed, és nem a "tulaj háta mögött szervezkedés". A tulajnak SEMMI köze a te lakcímedhez, mert az a te személyes adatod. Különösen gyerekkel macerás, ha nem vagytok rendesen bejelentkezve (bölcsi-ovi-iskola és hasonlók).
2021. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
40%

Szabályos vagy nem, nagyon sok tulaj nem engedi a bejelentett lakcímet.

Ez nem olyan, amit túl kellene ragozni.

Ha a tulaj tiltása ellenére megkerüli őt és bejelenti magát, és ezt megtudja a kedves lakáskiadó, akkor felmondja a szerződést és lehet költözni.


Amúgy meg nem véletlen az, hogy rengetegen nem is ott laknak, ahova be vannak jelentve. Alapvetően a kutya se foglalkozik vele.


Soha nem hallottam olyanról, hogy ezért valaki bármiféle bajba került volna, pedig a párom fél családja önkormányzatokon dolgozik és ők is össze vissza vannak mindenhova bejelentve.


Törvényes? Nem éppen. Lesz belőle baj? Nem éppen.

2021. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

#25 addig nem foglalkoznak vele, amíg valami komolyabb anyagi haszna nem származik belőle a delikvensnek. Például: támogatásokra jogosultság a lakóhelytől függ stb. Mert onnantól kezdve nemcsak közokirat-hamisítás, hanem csalás is. Trükközések a választójoggal stb. Voltak már ebből ismert büntetőeljárások.


Amíg csak birka módon a tulaj kénye-kedvének dől be a lakó, addig csak saját magát szívatja.


De igen, kell ezzel foglalkozni, mert a tulajok jogellenesen hozzák nehéz helyzetbe a bérlőket.

2021. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

#26

senki nem foglalkozik azzal amit mondasz, pedig igazad van.

Viszont ha valaki büntetőeljárás alá kerül ez miatt, az valami céllal jelentette máshová magát, hogy elkövessen vele valamit.

Sima albérlőkkel senki de senki nem foglalkozik.

Nem tudom, hogy milyen támogatások vannak, jelenleg nem veszek igénybe semmi ilyesmit, de ha a támogatásban nem számít hol laksz (mert mondjuk nem lakásfelújításról van szó, ahol feltétel, hogy ott lakj ahova felveszed a pénzt, vagy babaváró ahol a szülőknek és a gyereknek egy lakcímen kell élnie), ott nem fogja senki ellenőrizni, hogy ki hol lakik ténylegesen.


De vannak amúgy más olyan szabályozások, ahol megvan maga a szabály, törvény, de semmilyen hivatalt nem érdekel h az emberek betartják-e és semmilyen szankció nem követi a szabályszegést (lásd csodás társasházi törvény :D )

2021. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

#27 ebben az ügyben például milliárdok múltak egy lakcímen: [link]


De igen, a legtöbb esetben "csak" arról van szó, hogy a tulajdonos csicskáztatja a bérlőt. Ez egy ilyen folklór nálunk, mert haszna nem származik belőle a tulajdonosnak. Hacsak nem az, hogy egy kiszolgáltatott üzletféllel szemben jobban nyeregben érzi magát. A bérlő meg felnőtt fejjel kuncsoroghat anyu-apunál léccilécci jelencsetekbe, magyarázkodhat a bölcsi-ovi-iskola helyekért: "de hát mi itt lakunk, csak nem vagyunk állandóra bejelentve", nem kap parkolásra jogot, mert papíron nem állandó lakos stb.

2021. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi most szüleinkhez költötztünk (apám kint van külföldön, de mi eleve nem vele lakunk), ha kapunk pl csomagot eleve idemegy. Bár én még 18 alatt vagyok, de sztem nem lesz baj.
2021. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!