Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El fogom tudni tartani a...

El fogom tudni tartani a kisbabámat?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és egyedül vállalok babát.3 éve adminisztrátor vagyok egy cégnél keresetem elejétől kezdve 90eFt bruttó.Arra lennék kíváncsi,hogy milyen jutatásokra és segélyekre leszek jogosult.Sajnos nem vagyok ezekben tájékozott.Szüleimmel élek,szóval lakás és szeretet biztosítva lesz a picikémnek csak az anyagiak aggasztanak egy kicsit.Előre is köszönöm a segítséget!
2008. dec. 8. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egy nő a jég hátán is feltudja nevelni a gyerekét!! Mert valahogy több felelősség érzettel lettünk megáldva!!

Anyasági támogatás, gyed,emelt családi nekem ezek ugrottak be.

2008. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Én nem kapok semmilyen tàmogatàst,pàrom dolgozik,az ö fizetését kell 3 személyre beosztani,plussz albérlet,csekkek...

Persze hogy elfogjuk tudni tartani.

Biztos legyen:lakàs,fütés,viz.

Ha ez biztositott,akàrhogy is,de megfogtok élni.

2008. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem lesz párom és csak a segélyek és járulékok lesznek anyagi forrásaim,mert sajnos a szüleim sem tudnak segíteni azon kívűl,hogy velük lakom.Ha a baba 1 éves elmúlik akkor már dolgozni is tudok.Én vállaltam és nem is panaszkodni szeretnék,csak tisztában szeretnék lenni a jogaimmal,mert a munkáltatóm nem tájékoztat.
2008. dec. 8. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kapni fogsz egyszeri anyasági támogatást.A baba féléves koráig tgyas-t utánna pedig 2 éves koráig gyedet.2-3 korig pedig gyes jár.

Meg emelt családi pótlékot minden hónapban(amig minimum 18 nem lesz :D)

2008. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

17:46-os hozzászólónak:

köszönöm az infot,még annyi lenne a kérdésem,hogy mennyi az egyszeri anyasági támogatás és a tgyás?

2008. dec. 8. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:

bar nem az elozo kommentelo vagyok, de

[link]

itt fel van sorolva az osszes gyerekekkel kapcsolatos tamogatas, stb

2008. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

20:49 kommentáló

Köszönöm szépen a segítséget,azt hiszem most már mindent tudok.Nem tudok mindent megvenni ugyan,amit eddig mondtak nekem,de szerintem pl. pelenkázni az ágyamon is tudok majd és nem kell külön pelenkázó.Bízom abban is,hogy sok mindent megtudok venni használtan is.Félre tenni nem tudok,mert amit keresek következő fizetésig elég.De nem számít, a baba nagyon sok erőt ad.Jöhet bármi:)

2008. dec. 8. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg fogtok élni, ne félj. Mi ketten vagyunk a picimmel, minimálbér után kapok GYED-et és hozzá az emelt családit (na azért ne higgye senki, hogy ez olyan nagyon meg van emelve, csak egy ezressel több. És mi albérletben lakunk, mert már nagyon szűkösen voltunk a szüleimnél. És mégis megélünk. Igaz, hogy szűkösen, de megvagyunk.


Egy kérdésem lehet? Te direkt egyedül vállaltál babát, vagy már terhes voltál amikor egyedül maradtál?

2008. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ok,neked nincs pàrod,de te kapsz jövedelmet.

Nekem van pàrom,és én nem kapok,hanem ö:)

Szoval kvittek vagyunk.

Ne aggodj,meg fogsz élni!

Nem biztos hogy a legmàrkàsabb dolgokat veszed majd meg,de ki lehet huzni,föleg az az egy év olyan hamar elrepül,majd meglàtod!

Ne törd a fejed annyira,ahovà Isten bàrànyt ad ,ad oda szénàt is!

2008. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

17:45 kommentáló:

9 éve vagyok egy kapcsolatban,DE! a helyzet az,hogy 4 éve szeretnék babát,a párom mindig türelemre int,hogy legyenek meg az alapok(jó állása van és pénz is van elég),csak hogy idő közben endometriozist állapítottak meg nálam és elmondtam a páromnak,hogy mi a gond és mi lehet a következménye,de nem igazán hatotta meg a dolog.Szóval úgy döntöttem,hogy kilépek ebből a lehetelen kapcsolatból és egyedül vállalok babát.Budapestre járok egy lombikbébi központba vizsgálatokra és később onnan lesz a donor is.Egy érzéketlen férfi nem foszthat meg az anyaságtól és még egy ehhez hasonló kapcsolatot nem viselnék el,de nincs is időm arra,hogy apát keressek.Szóval ez az én történetem röviden.

2008. dec. 10. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!