Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta lett a gyerekvállalás...

Mióta lett a gyerekvállalás milliós kiadás? Mivel lehet felnyitni egy leendő anyuka szemét, hogy egy babának nem ilyesmikre van szüksége?

Figyelt kérdés

Mostohatestvérem kisbabát vár. Mióta ez kiderült, elszaladt vele a ló.

Most vett babakocsit, ami valami 800 ezerbe került, pedig semmit nem vett hozzá, csak a mózes és a sportrész került ennyibe. Hiába mondtam előtte, hogy felesleges ennyiért venni, hiszen használják maximum 2,5-3 évig, meg lehet a gyerek nem is fog szeretni benne. Nem baj, neki ez a szerelemkocsi és ő évek óta arra vár, hogy megvehesse.

Még meg sem szült, de már rendelt labdamedencét, meg csúszdát, kis asztalt székekkel a babaszobába. Mert hogy nagyobb maga a szoba és hogy ne legyenek üres terek, amúgy is illik oda nagyon... Ja, csak éppen egy újszülöttet nem fog majd a labdamedence lekötni...

Már akkor összevásárolt mindent, mikor kiderült, hogy babát vár. Minden szürke, nude, fekete, vagy fehér volt, de már akkor annyi babaruhát vett, mint más az első 1 évben se. Utána kiderült, hogy kislány, azóta a rózsaszín őrület tombol, meg a pasztell színek. De nem csak ilyen márkák, hogy Zara, Mango, esetleg H und M, hanem tényleg világmárkák vannak már most a baba gardróbjában. Hiába mondom, hogy ennyi mindent rá sem tud adni kb, vagy lehet, hogy kinövi az első méretét 2 hét alatt, mintha a falnak beszélnék.

Most is Amerikából lett tapéta rendelve, meg falmatrica. Előtte hetekig a kiságy témával fárasztott mindenkit, majd nem, hogy az országban, de az egész világon nem talált olyan ágyat, ami maximálisan megfelelt volna neki/nekik, így inkább csináltat most egyet asztalossal.


És tényleg ez a bosszantó, hogy kikéri az ember tanácsát, hetekig rugózik egy "problémán", majd hiába mond bárki bármit, a saját feje után megy. Ráadásul burkoltan be is szól mindenkinek, hogy pl. neki mindegy, mi mit hogyan csinálunk, ő a legjobbat akarja a gyerekének. Vagy hogy lehet nekem és a gyerekemnek jó volt a 170 ezres babakocsi, de neki olyan nem kéne.


2021. júl. 17. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
És neked miért is nem mindegy, hogy ki mennyit költ a babaszobára meg a gyerekére?
2021. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mert közben azt hangoztatja, hogy mások, akik mondjuk nem 800 ezerért, "csak" 150-200 ezerért vásárolnak babakocsit, azok kevesebbek, vagy az ciki és lenézendő.

Ráadásul minden héten van valami egetrengető probléma éppen.

Hogy a babakocsi mellé vegyen-e egy könnyebb kocsit rohangálni, utazni, vagy a falra elég lesz-e egy csomag falmatrica, vagy vegyen többet, de arra több lesz a vám is, és talán el sem használják. Vagy hogy most nagyon sokminden tetszik neki a Zara gyerekosztályról, de nem mind újszülött holmi és ezek szezononként változnak, bevásároljon-e belőlük (pl. hogy minden méretből vesz 1-et, 2-t).

2021. júl. 17. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Jajj de utàlom a fajtádat.

Nekem is van ilyen "barátnőm". Nem vettem meg azt a babakocsit amit ajánlott, elkezdett papolni hogy de minek drágább, majd mikor meg merészeltem magam védeni én voltam a szemét aki lenézi őt, meg vegyek vissza magamból. Nem tudom a hozzád hadonló mit képzel magáról, mikor késztetést erez rá, hogy más kismamát "megrebdszabályozzon". Azért mert neked van már gyereked nem lettél te vezérmami aki majd jók megmondja a tutit másnak. Hadd vegyen már amit akar. A telefonja árába is belekötsz, meg hogy milyen cipőt vesz? Vagy csak a babacuccokra vagy ilyen ugrós?

2021. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

"Mert közben azt hangoztatja, hogy mások, akik mondjuk nem 800 ezerért, "csak" 150-200 ezerért vásárolnak babakocsit, azok kevesebbek, vagy az ciki és lenézendő."


Ja vagy csak te ezt értetted ki a mondandójából...

2021. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Normál esetben nekem is az a váladzom, hogy törődj a magad dolgával, de!


Szerintem onnantól fogva hogy kikérte a veleményedet, jogod van kicsit berágni rá, ha le se tojja végül mit mondasz, és ráadásul beszól.


Csak simán ne keresd a társaságát ha idegesít. Ha ő ennyit akar költeni, akkor költsön, vannak ilyen emberek akiknek derogál az egyébként vadi új "használt" ruha, és ezzel nincs is baj, majd én megveszem tőle fillérekért amit egyszer se hordott a gyereke. Hagyjad hadd költekezzen, az ő pénze. Ne adj neki tanácsot, sőt nyugodtan legyél őszinte, hogy mivel úgyse érdekli, inkább nem adsz.

2021. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
A beszólogatás miatt kerülném a társaságát és ignorálnám minden megkeresését. Tipikusan olyannak tűnik aki arra veri magát hogy mennyi pénze van és azt hiszi ettől lesz ő a tökéletes szülő, hogy minden felesleges vacakot összevásárol meg milliókat költ. Közben másokat lenéz. Mérgező ember
2021. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Aki lepontozta a 3as válaszom annak üzenem, hogy pont az lenne a véleményem a kérdezőről, ha arról írna ki kérdést, hogy az anyák miért vesznek használt vagy olcsó dolgokat.
2021. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Irigy picsa vagy.
2021. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem a babának van ezekre szüksége, nyilván. Neki ez tetszik, feltételezem, pénze is van rá, miért ne vehetné meg? Szerintem ez ugyanaz a kategória, mintha azt kérdeznéd, miért megy valaki a Karib-szigetekre nyaralni, mikor itt a Balaton is. Mert az tetszik neki és megteheti.
2021. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Én is megveszek minden felesleges szart, amire azt gondolom kell. Nyilván nem a babának van szüksége a legdrágább etetőszékre, hanem az én kényelmem miatt. És ne haragudj, de neked nem mindegy milyen ruhákat vesz a kicsinek? Ha megteheti, akkor miért ne?
2021. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!