Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért alszik állandóan a babám?

Miért alszik állandóan a babám?

Figyelt kérdés
Ébredés után jó, ha 20 percig bírja, utána álmos lesz. Ezzel még nem is lenne baj, de vigasztalhatatlanul elkezd sírni és nagyon nehezen lehet elaltatni. Amikor sikerül, alszik kb fél órát és kezdődik újra minden. Igazából így majdnem az egész napom az altatásról szól. Korábban nem aldut ennyit, viszont szinte magától elaludt. Mi lehez most ez? 3 hónapos, kb 2 hete kezdődött ez.
2021. júl. 19. 09:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Biztos nem éhes, 2 óránként kér enni, máskor el sem fogadja.
2021. júl. 19. 09:21
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Én nem itt kérdezném, hanem orvoshoz vinném, és ha az orvos (akár több orvost is megkérdeznék) azt mondja, akkor akár kórházi befekvéses, nagyon alapos, többnapos kivizsgálásnak is alávetném. Egy labor (vér, vizelet) pedig ilyen esetben alap lenne.

Bár én férfi vagyok, ilyen esetben magamon és páromon is csináltatnék egy amolyan genetikai labort (vérvizsgálatot), - persze ezt fogantatás előtt kellett volna - hogy mi lehet esetlegesen ebben az örökletes tényező, hajlam, amit esetleg a gyermek örökölhetett.


Szerintem nem normális ez a dolog.

2021. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

#2 Férfi módon túl pörgöd. :)

Kérdező, beszélj a védőnővel és orvossal nyugodtan, de egyszerűen csak változik a gyerek. Vannak nyűgös időszakok, ráadásul most az idő is elég bolond. Én is 2-3 hete nyomott vagyok, ahogy a lányom is. Kb az egész napot végig tudnánk aludni. Nem tesszük, mert már 1,5 éves így azért tudja tartani magát, de 3 hónaposan biztos végig durmolná a napot ilyen esetben.

Szóval egy 3 hónapos gyereknek 2 hét alvós nyűgös időszak után még semmi szüksége nagy laborra... Legkevésbé sem indokolt.

2021. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Mennyit alszik éjjel? Nem lehet, hogy nagyon töredezett az alvása, azért fárad el ilyen hamar? Ennyi idős babák egyébként is nagyon keveset tudnak ébren lenni, most 3,5 hónapos a lányom, de ha 1,5-2 órát alszik egyben, akkor is max 2 órát bír ébren jókedvűen, és ebből 30-40 perc amíg szopizik. Utána még kb 1 óra játék, és altatom is el, elvileg amíg elalszik, maga az altatási idő is beleszámít az ébrenlétbe. Szóval ha 30 percig sír elalvás előtt, akkor 20+30 percet van ébren. Miért ébred meg vajon ilyen hamar? Lehet, hogyha felébred és ringatod, visszaalszik? A kislányom is nappal rossz alvó, de ha ,,elkapom" az ébredés pillanatát, amikor nyöszörög-mocorog, és felveszem, ringatom, akkor át tud lendülni egy következő alvásciklusba. Nálunk amúgy oltás után napokig borult minden, borzasztó volt, elkezdtem a telefonomon alvásnaplót vezetni, hátha rájövök valamire (pl. mennyi időt alszik összesen, melyik nap volt kiegyensúlyozottabb, esti fektetés ideális ideje, ilyesmik), végül az idő oldotta meg, de hátha nektek segít.
2021. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Emellett a gyakori evés, valamint a nehézkes alvás a növekedési ugrásra utal ami 3 hónapos kor körül van.
2021. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Első, azért ilyen drasztikus helyzetre én sem gondoltam, mert valószínűleg tényleg növekedési ugrás (szemem láttára nő napról napra. Nyilván eddig is nőtt, de azokat nem vettem észre), vagy az idő. Éjszaka nagyon jól alszik úgy egészen hajnal ötig, nem ébred fel semmire. Öt órától pedig kezdődik az egész napos tortúra. Lehet, hogy vissza lehetne altatni, de nekem nem megy. Igazából altatásban sem vagyok túl jó. Nektek bevált valami altatásra? Vagy ez mindenkinél más?
2021. júl. 19. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem vált be semmi, az idő segített. Vagy mire valami működött, addigra megint borult minden. Kb 1 éves korára lett értelmezhető napirend, normális altatási procedúra. Addigra állt be a napi egy alvásra. Előtte teljesen összevissza volt.
2021. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!