Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több kérdésem is lenne. A...

Több kérdésem is lenne. A baldachint, a rácsvédőt és az ágyneműhuzatot mennyi időközönként cserélitek? És bald. -ból és rácsv. -ből többet vettetek? Amíg a babával haza nem érkezünk mivel lehet lefedni a bútorok egy részét, hogy ne porosodjon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

gondolom most fog születni a babátok.

ha szettet vesztek, amiben van ágynemű, azt jó mélyre el lehet tenni egyenlőre. a miénk használhatatlannak bizonyult, 3x akkora a takaró, mint a baba és eláll az anyag a testétől, nem tudom rendesen betakarni vele. kispárna meg nem kell még. majd úgy egy fél év múlva előveszem, most 7 hónapos a babám. ágyneműhuzatnak mi a felnőtt nagypárnahuzatot használtunk, amibe beletettünk egy félbehajtott plédet és kész. hálózsákot adtam a babára, majd ha kellett (téli baba), betakartam még. ahogy tavaszodott, kivettem a plédet és maradt a huzat, most is azzal takarom be. ezt a huzatot bukás, pisi, kaki esetén ugye azonnal, egyébként úgy 4-5 nap után lecserélem.

baldachinból és rácsvédőből egyet vettünk, egyet kaptunk. 2-3 hetente, ha szép az idő átmosom őket, ha szerencsém van, estére meg is szárad, ha nem, a másik rácsvédőt fel szoktam tenni, a baldachinnal nem bíbelődök.

lepedőből van vagy 10 db, de abból is 3-4 db, amit használunk. ha a takarónak használt huzatot mosom, akkor a lepedőt is. ennél meg az a fontos, hogy jól be tudd tűrni a matrac alá, hogy feszes és sima legyen, ne gyűrödjön össze a baba alatt. tehát inkább nagyobb legyen, amit tudsz tűrögetni, mint kisebb, ami nem ér be a matrac alá.

mi a bútorok lefedését por ellen kiszuperált régi lepedőkkel és ágyneműhuzatokkal szoktuk megoldani, de lehet venni festőfóliát is (Praktiker, Obi, Bricostore), amivel a szobafestők is takarnak.

kellemes babavárást!

2010. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a baldachimot és a kispárnát egyáltalán nem használtam. Ez is egy felesleges dolog volt, amit megvettem. A takarója sem igazán jó még pici babának, csak ha már nagyobb lesz. Lepedő viszont több is kell. Én kezdetben egy textilpelust raktam a feje alá, de nem sokáig, már 3 éves, de még most sem kell neki párna.

Takarónak meg vastagabb plédeket használtam télen.

2010. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!