Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a leggyakoribb okai...

Mik a leggyakoribb okai annak, ha egy gyerek folyamatosan tud olvasni, de nem érti azt, amit olvas?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 07:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem tanították meg szöveget értelmezni. Ma már nincs rá idő. A lányom, amikor tanult olvasni , akkor még volt idő rá. Pl. a szöveg: A mama ebédet főz. A tanítónő kérdései? Ki főz? Mit főz? Ki főzi az ebédet? Mit főz a mama? Ilyenre ma már nincs idő.
2021. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Derjaderja ***** válasza:
76%

Mennyi idős? Lehet, hogy csak még nem tart ott.

A szövegértéshez egy belső képi világ is kell.

Túl sok és korai képernyőzés is lehet a háttérben, vagy ha kevés mesét olvastak neki, beszélgettek vele - egyszerűen meg sem tanulta, hogy egy hosszabb szövegből hogyan szűrje ki a tartalmat.

2021. júl. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Deeehogy, köze nincs a meséhez, vagy a tvhez, korábban is voltak ilyenek, akkoriban butának hívták őket. Attól függ, mennyire nem érti. Tehát mondjuk sas, ezt ismeri? Lehet rövidtávú memóriazavar, ha hosszabb szöveg van, de lehet beszédfogyatékosság(gyakran később derül ki, ennek alapja a hallott szöveg értése), de a legvalószínűbb a disz. Vagy esetleg még lehet az gyér szókincs(ha nehezebb a szöveg), esetleg az alacsony iq..


Szerintem ez disz lesz, annyira koncentrál a betűkre, hogy az értelmére más nem tud figyelni.


A te hosszabb olvasásodat érti? Mert lányomnál az van, hogy nem tudja visszaadni a tartalmat, kiemelni a lényeget.. Tehát elolvasok 5 sort, a miről olvastam, miről szólt a mese kérdésre nem tudom a válasza.. De ha megkérdezem tudja a szereplők nevét, és a mit csinált ez meg ez kérdésekre is tud válaszolni..

2021. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi az "disz"?
2021. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Diszlexia. Nem csak a betűk összeolvasása tartozik bele, hanem az olvasott szöveg értése is.
2021. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

"Az olvasott szöveget nehezen és hibásan idézik vissza, lényegét nem tudják visszaadni."


Azt mondják csak speciális módszerrel(meixner) tudnak megtanulni lvasni, de már a legtöbb állami suliban meixnerrel tanítanak, szóval ez nem olyan lényeges benne.

2021. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, mikor tanult meg olvasni, és milyen nehéz az adott szöveg.

Ha egy éppen elsőt kijárt kisiskolásnak egy regény, vagy használati utasítás akad a kezébe, persze, hogy nem érti.

Rövidke egyszerű szövegeken kell még gyakorolnia.

2021. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
#5, és ezt akkora dolog lett volna leírni rendesen? Leír valaki egy litániát és a legfontosabb szót lerövidíti.
2021. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Magyarnak született. Ennyi az oka. Az Unióban itt a legszánalmasabb a szövegértés, idegennyelv tudás. Nem csoda, hogy ott tart az ország, ahol. Olvasás helyett a telefont nyomkodják és primitív meséket néznek a gyerekek. Ráadásul az iskolák minősége is nulla. Tisztelet a kivételnek.
2021. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Mert a magyar iskolákban funkcionális analfabétákat nevelnek. Magyarul tud olvasni, de nem fogja fel amit olvas.


Én egészen 11 éves koromig ilyen voltam, aztán végre valahára én választhattam ki mit akarok elolvasni, mert érdekelt.


Svédországban hatalmas népszerűségnek örvend az olvasás és a könyvtárba járás, itt meg az Egy magyar nábob szerű unalmas, nem gyerekeknek írt könyvekkel veszik el a gyerekek kedvét az olvasástól.


Emlékszem olyan 8 éves lehettem, mamáméknál unatkoztam, és kitaláltam, hogy írok egy mesét magamnak. Ott jöttem rá, hogy hiába teszek egymás után szavakat, se füle, se farka, nem szólt semmiről a mese. Megnevezni nem tudtam azt hogy a "kreativitás, és az értő olvasás hiánya" de érzékeltem, hogy nincs rendben a mese amit csináltam.


Próbáljatok együtt történeteket kitalálni, pl. kérdezd meg, hogy ki legyen a főhős, ő azt mondja, hogy legyen egy ninja. Oké és mi a ninja célja, elmondja, oké és hol játszódik a történet, oké, és szép lassan kérdésekkel segítve találjatok ki egy mesét. Ha már van képzelőereje, akkor könnyebben fogja felfogni a történetet amit olvas. A száraz tananyagot viszont nehéz elvárni.

2021. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!