Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát mindenhova magammal...

Kisbabát mindenhova magammal kell vinnem? Hogy oldjátok meg a wc-zést, fürdést,hajmosást, bevásárlást STB? Kisbabát is magatokkal viszitek bevásárolni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Vagy magaddal viszed, vagy az apjára bízod.
2021. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg házhoz rendelni? Ha a bevásárlás a legnagyobb logisztika.
2021. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Annyi időre azért csak beteszed a kiságyba, amíg wc-re elmész, nem?
2021. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Fürdés hajmosás akkor, amikor a baba épp alszik. Bevásárolni együtt szoktunk a férjemmel, visszük őt is persze. Wc-zés: amikor még nem tudott járni, akkor járóka/kiságy és igyekszek gyorsan végezni. Már totyogós, bejön velem, vagy eljátszik a szobájában.

A satöbbi nálam a torna, körömlakkozás, kertészkedés, főzés vagy akkor amikor alszik, vagy apja vigyáz rá, vagy velem van közben, figyel és tanul.

2021. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Jesszus, miért kéne mindenhová? Kortól is függ, az enyém most 5 hónapos, egy 10-15 percet simán eljátszik egyedül szőnyegen, de a fürdő állandó jolly joker, pláne ha megy a szárítógép is. Akkor megyek budira, ha rám jön az inger, és a tisztálkodás is menedzselhető akár ébrenlét alatt is. Hajat mosni pl 2 naponta szoktam, sosem volt probléma, hogy hogyan oldjam meg, hiszen nem kell ott őrizni a babát 0-24-ig.

Vásárolni is lehet vele menni, persze nem nagybevásárlás, mert fel is kell hozni a 3. emeletre babával együtt, de hétköznapra mindent be tudunk szerezni. Olyan 2-3. hónaptól tudok vele boltba menni, addig nagyon nyűgös volt a babakocsiban.

Edzeni is szoktam, vagy mikor alszik éppen, vagy mikor nagymamázik.

2021. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem ott volt pihenőszékben, ha épp akkor mostam hajat vagy zuhanyoztam, ha csak ketten voltunk. Bevásárolni meg persze, hogy jött. A férjem dolgozik, nem őt ugráltattam munka után ezzel is, házhoz meg nem rendeltem, mert úgyis kellett a mozgás még a többi séta mellett. De akkor még nem volt jogsim. Ma már nem gyalog mennék, és nagyobb tételekben vásárolnék, hogy ritkábban kelljen menni, elég legyen a pékség és a zöldségekes.
2021. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát az enyém tényleg egy ön- és közveszélyes gyerek, és tényleg figyelni kell minden pillanatban, de ugye ő is szokott aludni, úgyhogy mindent meg tudok csinálni mellette. Ha meg épp WC-re kell mennem, akkor nem lesz attól semmi baja, ha pár percre beteszem a kiságyba, legfeljebb üvölt, ha olyanja van. Bevásárolni is szoktam vele, egyszerűen becsatolom a gyerekkocsiba, még nem tudja kicsatolni magát. Mondjuk a nagybevásárlás nálunk is kétemberes dolog (illetve gyerek nélkül elég egy ember is, de mi akkor inkább családilag megyünk).
2021. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha wc-znem kell, megy a kiságyba addig. Fürdeni, hajat mosni este szoktam amúgy is, amikor már alszanak (5 és 1 évesek, persze az 1 éves az "érdekes" a kérdés szempontjából). Bevásárolni vagy a férjem szokott, vagy én megyek el egyedül, miután hazajött. Vagy elmegyünk néha együtt is, akkor persze visszük a kicsit.

A stb nálam a konditerembe járás, heti 3-4x megyek, délután, akkor nyilván a férjem van velük.

Ezen kívül anyumék és anyósomék is tudnak vigyázni rájuk kb bármikor.

2021. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Én ezek miatt sosem tettem kiságyba. Jött velem a fürdőbe. Szerintem ennek is köszönhető, hogy másfél évesen sikeres volt a bilire/wc-re szoktatás.

Bevásárolni a 2-3 hónapos kora óta jött. Felkötve kendőbe, majd csatossal hátra.

2021. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!