Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítanád meg az...

Hogyan tanítanád meg az iskolás gyereknek, hogy kontrollálja a sírást?

Figyelt kérdés

Bennem nincs meg ez a képesség, ha sírok csak úgy jön és magától eláll, szóval okosat nem tudok mondani neki, de úgy vettem észre, hogy mások vissza tudják tartani, késleltetni tudják, elvonulnak és ott "engedik ki"!


Hogyan?


2021. szept. 1. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Legyen egy dal, amit magában elénekel, ha érzi, hogy jön a sírás. Persze ne szomorú dal.😂 Boci boci tarka vagy bármi.
2021. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy en sem tudom visszatartani
2021. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarod már ilyen fiatalon az elfojtásra nevelni, ahelyett, hogy megtanulná kifejezni az érzelmeit?
2021. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Sosem árt kontrollálni az indulataidat és az érzéseidet.

A kontroll és az elfojtás között nagy különbség van.

2021. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy minden felnőtt a boci boci tarkát énekli.. akinek megy, jó lenne, ha írna! És igen, elfojtani és később kiadni esetleg más módn kiadni a feszültséget egészen más!
2021. szept. 1. 11:13
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha bekönnyezik a szeme, akkor nézze a falat vagy a plafont, a lényeg hogy kicsit felfelé, és ne pislogjon, akkor felszárad a szemet elfutó könny és míg erre koncentrál, elmúlik az érzelmi hullám ami elöntötte.
2021. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Sose gondoltam, hogy el kéne tennem a sírást későbbre... Ez olyan mártír izének tűnik nekem...
2021. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7


A #6 vagyok. Nekem van egy problémám a sírással, random rámjön néha, és nincs különösebb oka. Azért random sírni a semmin nem kellemes, 30 évesen meg pláne nem.

Én legalább válaszoltam a kérdésre, de köszi a lepontozást!

2021. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#5 tippeket kértél. Nekem beválik, bár nem a boci boci tarkával.

Hiába ír bárki bármit, neki kell rájönnie hogyan tudja kontrollálni.

2021. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

"Miért akarod már ilyen fiatalon az elfojtásra nevelni, ahelyett, hogy megtanulná kifejezni az érzelmeit?"


Az mennyivel jobb, hogy ott bömböl mindenki előtt?

Mondjuk egy titkárnő fogadja az ügyfeleket, és közbe szipog meg hüppög, majd újra elkezd sírni?

2021. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!