Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős "babához" illik...

Mennyi idős "babához" illik bejelenzkezni babalátogatóba, ha barát vagyok nem családtag?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megvártam míg a családdal lerendezték ezt a dolgot. Másfél hónapos volt a gyerek ha jól emlékszem.
2021. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát az első 6 hét az biztos nem a gyermekágyas időszak azt illik tiszteletben tartani. Persze ez egyén függő van aki szereti ha mennek hozzá és van aki nem. De ez még ilyen tisztulási időszak és akkor ismerkedik a helyzettel a kismama szoptat egész nap ...stb szerintem amikor beáll a napirendjük kicsit tudja mikor jön a szopi idő /felépült rendesen kb 2 hónaposan. De mindenki más :) Szerintem nyugodtan kérdezd meg a barátod az a legegyszerűbb.
2021. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hét után kérdezd meg, de ha közeli barát vagy (márpedig általában a közeliek jönnek), akkor korábban is megkérdezheted.
2021. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez annyira helyzetfüggő… első babával óvatosabb voltam, akkor kivártunk 4-5 hetet, főleg mert a legjobb barátnőim pedagógusok, sok bacit hordozhatnak. A kicsikkel olyan gyorsan felépültem és csináltam mindent a nagy(ok) körül is, hogy pár napos korukban jöhetett bárki, mi is mentünk. 😊 Téliek a gyerekek.
2021. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a közeli barátainkat már a 3-4. héttől nagyon szívesen láttam, örültem is nekik. A nem közeli barátoknak semmikor nem örültem volna.
2021. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá.

Tőlem mindig mindenki megkérdezte, hogy hogy érezzük, jöhetnek e, mondjuk meg nyugodtan, ha nem.

Az első lányunknál azt hiszem mindenki kivárta a 6 hetet. A legjobb barátnőm is 6 hét után jött. A távolabbi barátok 3-6 hónapos kora között jöttek.

A másodiknál már mi is lazábbak voltunk, hiszen eleve a nagyot hordtam oviba stb.

A férjem legjobb barátja és a barátnője -aki nekem is jó barátnőm- már a fiunk 3 hetes korában jöttek.

A legjobb barátnőm csak 3 hónapos korában jött. Jött volna hamarabb is, de így jött ki.

A távolabbi barátok azért a másodiknál is kivárták a 3 hónapot minimum.

2021. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire vagytok jóban. A barátnőm 1 naposan látta a kicsit, a kevésbé közeli barátok 3 hetesen, a haverekok a 6. hét után.

A családból is volt aki pár hónaposan látta először, a közelebbi családtagok 1 nap és 3 hét között.

Hívd fel őket, vagy írj üzenetet, és kérdezd meg mikor lenne alkalmas.

2021. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Hát ez totál egyénfüggő.

Én nem szerettem ha az enyémhez feljöttek. Még legjobb barátnő sem. Túlféltettem. De hát istenem, első gyerek:D

Te ismered őket, 4-6 hét után kérdezz rá :)

Én 8 hetes koráig csak a szüleimet és párom szüleit engedtem fel hozzá, nekeik sem örültem annyira.

2021. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá. Volt, aki 3 hónapig senkit nem engedett a gyerek közelébe a szűk családon kívül, és volt, aki egy hét után hívott, hogy mikor megyünk már megnézni őket. 🤷‍♀️Mindenki máshogy éli ezt meg.
2021. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap az már jó, de úgyis bejelentkeztek. Lehet, tök sokat alszik a baba, akkor meg mehetsz korábban is.
2021. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!