Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a bajom? Miért változott...

Mi a bajom? Miért változott meg erről a véleményem ilyen hamar? Félek, hogy MAJD felelőtlenül vállalok gyereket?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Egész kamasz/fiatal koromban azt hajszoltam, hogy a hátam közepére sem hiányzik egy gyerek és nekem nem kell, mert magamat fontosabbnak tartom nála.

Viszont egy olyan fél éve ez átkattant. Konkrétan ott tartok, hogy elbőgöm magam ha egy édibédi babát látok. És jelenleg azt látom életcélnak (a tanulás mellett), hogy a jövőben legyen egy gyerekem és felneveljem.

Ezek most csak a hormonok, vagy megváltozott a gondolkodásom?

Nem fogok még gyereket vállalni, nincs is párom...

De mi van ha 5-10 év múlva szülök és utána jövök rá, hogy igazam volt, túl hiú vagyok hozzá (mert nekem sokat számít a saját küsőm, saját kényelmem)?


2021. szept. 29. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok miatt megvátozitt a gondolkodásod



Sokan vagyunk így


( én is


Van 2 is azóta)

2021. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, gyakran előfordul. Sok nő nem alapból szeretne gyereket, hanem hirtelen kattan valami nála, hogy igen, gyerek kell nekem, lehetőleg most azonnal.

Annyit tudok neked tanácsolni, amit bárki másnak: gyerekvállalás előtt jól gondold át és beszéld át a dolgot az apajelölttel.

2021. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

37 éves vagyok, és még mindig sokat számít a külsőm és a saját kényelmem. Egy darabig visszatartott többek között ez is a gyermekvállalástól, és még az első terhességem alatt is voltak bennem apró kételyek ez miatt. Ez egészen a korai vetélésig tartott. Utána már egyáltalán nem tűnt olyan fontosnak a kényelmes élet, az utazgatások, meg a csinos alak. (Ez utóbbi amúgy megmaradt a várandósság alatt is. Nem muszáj ám elhanyagolni magunkat a babavállalással egy időben.)

Teljesen természetes dolog, hogy a tested felkészül az utódlásra a hormonok segítségével, és igen, ez hatással van a gondolkodásra is :)

Nem hiszem, hogy meg fogod bánni ha majd úgy alakul. Főleg miután már megszületik. Szerintem aránylag kevesen bánják meg azok közül, akik úgy szülnek hogy vágynak babára.

2021. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Én gyerekkorom óta mondogattam, hogy anyuka leszek, ha nagy leszek, ez volt az életcélom kb. Mégis megijedtem, mikor pozitív lett a teszt, elszomorodtam, mikor először nem tudtam begombolni a farmeremet (akkor az még inkább a puffadás miatt volt), aggódtam, hogy mi hogy lesz. Nekem ezek kb addig tartottak, amíg először meg nem éreztem a pocakban a mozgását. De a lényeg, hogy akkor is megijedhetsz, ha soha nem volt kétséged a gyerekvállalás felől, mivel ez egy óriási változás/felelősség, ami az egész további életedet befolyásolja.
2021. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előttem lévő 2 válaszolóval teljesen egyetértek. Soha nem bánod meg. Sajnos sok gyereket orokbeadnak, mert "nem kell, én fontosabb vagyok" felkiáltással. Te ne ilyen légy. És a ha nem bánod majd meg. Na, bebizonyosodott hogy tényleg akarsz gyereket? Számolj majd be róla hogy lesz e/van e gyereked. Tudom hogy meg nincs
2021. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!