Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor masszirozzam a hasfajos...

Mikor masszirozzam a hasfajos kisbabamat?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz egy honapos,mostmar egyre rosszabb,mar egyutt sirok lassan a kicsimmel mert a vedono altal ajanlott cseppek nem valtak be, probaltam alkaramon vinni hogy rajta hasal,a labait finoman a hasara nyomni ahogy mutattak,van hogy kijon egy egy ouki de van hogy semmi,olyan is van hogy befesziti egyenesbe a labait es nem tudom megmozditani.. olvasgatok amikor van egy kis idom mit tudnek segiteni rajta mert alig alszunk a baboval :( se este se nappal mostmar... Beleraktam a ringatozos pihenoszekebe ami megnyugtatja,eddig csak a mellkasomon aludt vagy a hasamon de en ugy nem tudtam mert feltem hogy elengedem alvas kozben :( ha faj a hasa is mindig cicit ker nyugtataskeppen amit nem sajnalnek de nem igazan vagy nagyon sokaig kell rajta legyen hogy alomba nyugtassa magat :( ha felkel mindig hangosan sir.. de eves utan se lenne jo szerintem mert felnek felbukja a tejet .. mikor lenne megis celszeru masszirozni?? Segitsen valaki kerem

#Babamasszazs #Nemalszunk #Keservesenfajneki
2021. dec. 6. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor fáj a hasa, tedd a pelenkázó asztalra, és hason fekve masszírozd a hátát. Vagy hanyatt fekve a jobb térdét a bal könyökéhez, majd a bal térdet a jobb könyökhöz tedd. Amíg a pukik nem jönnek. Cicit ne adj neki, ha nincs itt az evés idő, mert sok levegőt szív, és ettől fáj majd a hasa.
2021. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gaia cseppeket, espumisan csepp segített, de szólok a 25 csepp rém sok és ettől csak jobban sírt. Én 2 csepp espumisant adok étkezés előtt. Szükség esetén szélcsövet használok. Sokat segít hogy hason alszik, akkor nagyokat pukizik és 2 mell között is bufiztetem.
2021. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Has masszírozása:

1. Jobb kezedet elindítod felülről a pocaknál lefelé, majd ezt a ballal is. Folyamatos, mint egy malom. Ezt úgy 3*

2. Bal kezedet tedd bal hasának alul a bal oldalára és jobbra menet írj le egy félkör. Ezt szinte rögtön kövesse a jobb kezed, de az menjen le a pelenka felé. Ezt is 3*

3. A két láb hashoz való felhúzása. 6 másodpercnél ne tovább. 3* ismételj


Ezt a folyamatot is 3* ismételd meg kb.


Nekünk a Gripe Water segített, érdemes azt is kipróbálni.

2021. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ez a másik amit nem ertek hogy 2 felet hallok: igeny szerinti szoptatas mikor a baba keriy es a masik a 2-3orankenti mikor itt van az ideje.. de ha van a novekedesi ugras akkor elotte mar gyakrabban akar cicit amivel o inditja be a kovetkezo alkalomra a tobb tejcit, na akkor ha mindig 3orankent van ideje hogyan lesz tobb tej?? Ezt magyarazza el valaki.. mar hasfajos lett elmondtak nekem mert tul sokat evett es evett ra az elozo adagokra.. probaltam tegnap visszabb venni, habar ez 2alkalom volt mikor varattam picit es az lett hogy este fele egyre kevesebbet evett,ma jön a védőnő hat kivancsi leszek.. ja es mondtak nekem anyamek fejjek ra uristem ki azt amit meghagyott a baba mert tobb lesz,de mert nem tudom,ha valaki tisztazna azt megkoszonnem :)
2021. dec. 9. 01:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Végül a védőnő mit mondott?


A 3 óránkénti etetés már "elavult", igény szerinti szoptatás van. Kelteni sem kell a babát, hacsak nem sárgult be vagy gyanús, hogy besárgul.


Pontosan nem tudom, mert nem vagyok laktációs szakértő,de a tej szoptatás alatt is folyamatosan termelődik. A kereslet-kínálat beállásához pedig idő kell. A fejéssel a bent maradt tejet fejed ki, így késztetve a mellet, hogy már többet termeljen, megakadályozod a mellgyulladást, ilyesmi.


A hasfájás a levegő benyelése miatt van, de a pocakot is túltermelheti. Étkeztetések között ezért is ajánlatos böfiztetni. Ha éhes és te váratod, akkor felingerli magát, még több levegőt fog nyelni, mert mohó fog enni.

2021. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vedono azt mondta adjam tovabbra is az espumisant meg a biogaia cseppeket, es igen bufiztessek etetesek kozott, es ne az idot huzzam hogy később egyen hanem az eveseket inkabb tobbszor keveset, szoval igeny szerint.. amugy mostmar sokkal jobb eleintehez kepest, a gripe watert peobaltuk es egy eve keszlet hiany van azt mondtak :( igaz eddig egy patikaban kerdeztuk meg..
2021. dec. 29. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!