Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülők,ti hogyan...

Egyedülálló szülők,ti hogyan fogadtátok,hogy a gyermeketek szellemi sérült?

Figyelt kérdés
3 éves gyerekemnél nem rég diagnosztizáltak,hogy szellemileg visza maradott.Még nem beszél folyamatosan,nehezen értetek meg vele dolgokat az élettelen tárgyaknak is úgy beszél,mint élő dolognak.Rengeteget gesztikulál és egyedül nem képes elvégezni semmit.A párom magamra hagyott vele.Sokszor vannak érzelmi kitörései,amiket nyugodtan próbálok kezelni és szeretettell csillapítani,de nagyon nehéz sokszor vagyok letört..

2021. dec. 10. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Megtudta hogy beteg, és aztán lelépett?
2021. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már 1 éves korában látszott,hogy valami nem stimmel.A mozgás fejlődésben is levolt maradva és egy szót sem mondott.A kezelő orvos azt mondta kicsit lassabb,de nem kell aggódni.A párom azt mondta szeirnte autista a gyerekünk és engem hibáztatott,hogy én miattam nem indult még el másfél évesen sem.Elhagyott minket egy kétgyerekes anyuka miatt Már lassan két éve nem látta.
2021. dec. 10. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.
2021. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Gyönyörű. Gyerektartást legalább fizet?
2021. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.Februárban lesz bíróság.Nem rég kérvényeztem,hogy támogatást kapjunk a betegsége miatt,de az is elhúzódik a vírus miatt.
2021. dec. 10. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért fontos, hogy egyedülálló szülő?

Nem tudom elviselni, hogy az, hiába nem váltunk el. 6 éves, most is kint örjöng a konyhában, én meg próbálom altatni a covidos testvérét, de fel fogja verni, mint mindig. Legszívesebben kiugranék az ablakon.

2021. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó de neked támaszod a férjed.
2021. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
95%
Mert ha egyedülálló vagy, rád szakad minden. Nincs, aki támogatna, aki segítene. Akinek kifakadhatsz 1-1 rosszabb nap, vagy időszak alatt, után. Aki átélné veled a problémákat, mindennapokat.
2021. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan azt mondottam.
2021. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7, az azért erős túlzás, folyamatosan veszekszünk, 100 %-ban a gyerek miatt. Én hordom minden fejlesztésre, én látom, hogy hol tartunk, ő meg folyamatosan reménykedik 0 alappal, hogy egyszer csak "helyrejön". Az ikertesóval se foglalkozik, keménykedik vele, sokkal többet vár el az ép gyerektől, mint amennyit a kora alapján lehetne.

A sérülttől pedig azt se "követeli" meg, amin hónapok óta dolgozunk a szakemberekkel, ezzel folyton visszavet.

Akárhányszor átbeszéljük, nincs változás.

Nem tudok elvàlni, mert két gyerekkel nem bírnám. Még jobban háttérbe szorulna az egészséges és még úgy se tudnám hordani a beteget mindenhova.

2021. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!